Donanım

Dünyanın en hızlı SD kartları

Toshiba, dünyanın en hızlısı olduğunu öne sürdüğü Exceria serisi yeni SD kartlarını tanıttı.

Dünyanın en hızlı SD kartları

Toshiba'nın tanıttığı Exceria serisi kartlar maksimumda 90 MB/s yazma, 95 MB/s yazma hızına erişiyor.

Class 10 tipi kartlar arasında en hızlı olan Exceria Type 1 modeli UHS-1 şartlarını karşılayabilecek. Exceria Type 1 Saniyede 95 MB okuma, 90 MB yazma yapabilecek kapasitede çalışıyor.

1331814849_exceria.jpg

Type 2 ailesi ise özellikle yüksek kalitede hareketli görüntü çekimi ve yeni nesil DSLR kameralarda kullanmak için uygun şartları sunuyor. Exceria Type 2  kartlardan saniyede 60 MB okuma yapabiliyor.

Type HD ailesi seride yer alan en ekonomik seçeneklerden birisi. Type HD saniyede 30 MB yazma ve 90 MB okuma hızıyla dikkat çekiyor. Öncelikli olarak Nisan ayında 8 ve 16 GB'lık Type HD serisini piyasaya sürecek olan Toshiba, ardından 32 GB'lık versiyonu Mayıs'ta satışa çıkaracak.

Type 1 ailesi kartlar ise 8, 16, 32 GB'lık versiyonları ile Temmuz ayında piyasada olacak. 16, 32 ve 64 GB'lık modellerle Ağustos'ta piyasada olacak olan Type 2'ler ise seri içindeki en hızlı kartlar.

Fiyat bilgisi verilmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.