Donanım

Dünyanın en ucuz tablet bilgisayarı

Dünyanın en ucuz tablet bilgisayarı Hindistan'dan.


Dünyanın en ucuz tableti 35 dolar. Markası Aakash olan tablet, Hindistan'da gördüğü büyük ilgiden sonra Amerika'da piyasaya sürülecek..

Aakash tableti eğitim amacıyla öğrenciler için Hint hükümeti satın almıştı. 35 dolar olan Android tablet Aakash, Hindistan'da iki hafta içinde 1,4 milyon ön sipariş almıştı.  Bu büyük ilgi Amerikalı eğitimcilerinde ilgisini çekti. Hindistan'da büyük ilgi gören tablet, Amerikalı eğitimcilerin de ilgisini çekti.

1333631781_aakash-tablet.jpg

Amerika'nın Philadelphia eyaletindeki okullarda denenmeye başlanacak olan Aakash tablet DataWind firması tarafından İngiltere'de üretiliyor. Amerika'da bulunan Wilco Electronics satışı için DataWind'den lisans almak istiyor. Ucuz tableti Philadelphia'daki okullar ile birlikte sıra eyaletteki fakir bölgelerde de dağıtmak istiyor.

Dünyanın En Ucuz Tableti Aakash tablet, Android 2.2 Froyo işletim sistemini kullanıyor. 700MHz Cortex 8 işlemciye sahip olan tablet Tek çekirdekli, ödev yapmak, internette gezinmek, e-kitap okumak gibi öğrencilerin basit ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.