Donanım

Dünyanın ilk 7 inç tableti Google Nexus 7 Türkiye'de!

Google'ın Android işletim sistemine ev sahipliği yaptığı tableti şimdi Türkiye'de!


Dünyanın ilk 7 inç dört çekirdekli tablet bilgisayarı, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Haziran ayında Google I/O 2012 etkinliğinde tanıtımı yapılan Nexus 7, Google'ın ilk tablet deneyimi olmasına rağmen büyük başarılara imza attı bile.

Android 4.1 Jelly Bean için üretilen ilk cihaz olma ünvanını elinde bulunduruyor. Nexus 7, ASUS’un son Android versiyonuyla tasarladığı yüksek kaliteli donanım ile Google Play’in tüm eğlencesini bir araya getirmek için tasarlanmış. ASUS ile Google’ın ortaklığıyla ortaya çıkan cihaz 7-inç boyutuyla e-book piyasasını da kötü etkiledi. Aynı zamanda ince ve taşınabilir yapısıyla iyi bir tasarım sunuyor.

Nexus 7’nin NVIDIA Tegra 3, dört çekirdekli işlemciye sahip olması her şeyin daha hızlı olması anlamına geliyor. Piyasadaki bir çok tablete oranla sayfalar çabucak yükleniyor, oyunlar kesintisiz çalışıyor, aynı anda birden fazla uygulama rahatça çalışıyor. Cihazın hangi fiyatla geleceği henüz belli değil ancak yakında gelmesi bekleniyor.

Nexus 7 hakkındaki detaylı bilgileri bir sonraki sayfamızda bulabilirsiniz.

Patentli 4-PLUS-1 CPU tasarımı ihtiyacınız olduğunuzda maksimum performans ve ihtiyaç duymadığınızda güç tasarrufu sağlarken, 12 çekirdekli GeForce GPU yüksek grafik performansına imkân tanıyor. Bataryası içinde söylenecek olumsuz bir şey bulunmuyor. 9,5 saate kadar aktif kullanım sağlayarak ortalama bir tabletin üzerine çıkmayı başarıyor.

Google Android 4.1'in yepyeni ara yüzüyle çok kullanışlı ve uygun fiyatlı tableti olarak karşımıza çıkıyor. 199$ fiyatla Amerika'da satışa çıkan cihazın Türkiye'ye de çok cazip fiyatlarla geleceği belirtiliyor.

1280 x 800 piksel çözünürlüklü ekranıyla uygulamalara, oyunlara, kitaplara ve filmlere can vermek için tasarlanmış. Yeni ASUS TruVivid teknolojisi renk netliği ve parlaklığını artırırken, IPS paneli canlı ve detaylı görüntüleri ultra geniş 178 derecelik görüş açısına taşıyor.

Çizilmelere dayanıklı Corning FIT Camı ve kaymayı önleyen dokulu dış kasa tasarımı Nexus 7’yi son derece dayanıklı kılıyor. Daha önceki iPad 3 ile Nexus 7'nin ni yayınlamıştık. e yapılan işkencelerden hangisinin sağ çıktığını öğrenmek için önceki haberimize göz atabilirsiniz.

Özellikle Amazon Kindle Fire e-book cihazlarını fiyatıyla olumsuz etkileyen Google'ın neler yapabileceğinin göstergesi diyebiliriz. Nexus 7’nin içinde bir jiroskop, ivmeölçer ve NFC (yakın alan iletişimi) bulunuyor. Bu sensorlar cihaza bir çok ek özellik sağlamakla birlikte 600,000'den fazla uygulama bulunan Google Play için de eğlenceyi ikiye katlamasına yardımcı olur.

Android Google'ın bu cihazıyla adeta ev sahipliği yapması sebebiyle en iyi Android deneyiminin de bu cihazla sağlanacağını belirtmekte fayda var. Nexus 7, ASUS’un dünya çapındaki “Düşünceli tasarım” felsefesini Google’ın yenilikçi Android platformunun en son versiyonuyla birleştirerek, en son portatif bilgisayar deneyimini çok cazip bir fiyatla sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.