Donanım

En kullanışlı son teknoloji tanıtımları!

3D modelleme, robotlar ve daha fazlası!


Teknolojinin yüksek bir ivmeyle geliştiği bir dönemdeyiz. Yakın geleceği düşündüğümüzde ise akla ilk gelen robotlar oluyor. Peki akıllı telefonların yakın geleceği hakkında neler bekliyor bizleri. Akıllı telefonların bir çok teknolojinin önüne geçtiği bugünde gelecekte onlarsız bir piyasa hayal etmek zor dörünüyor.

Videoda ilk olarak inceleniyor. Etrafındaki sarı çizgisel tasarımı,1GH çift çekirdek işlemcisi, 8 GB dahili hafızası, 4-inç Super AMOLED ekranıyla Galaxy serisinin bir üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki Android 2.3 Gingerbread işletim sistemine sahip bu cihaz 2000 mAh batarya ile çalışıyor.

Galaxy Beam reklamları da bir o kadar etkileyici. İşte bu telefonu Android 2.3 işletim sistemi kullanmasına rağmen almak için bir sebep. 1.3 ön kamera,mikro SD kart girişi ve en önemlisi de br projectore sahip. Evet bu telefonu 15 lumens kapasite ve 6 adım mesafeyle projector olarak kullanabiliyorsunuz. 640x360 piksel ekran, 50 inç boyutunda görüntü yansıtabiliyor.

Şimdiye kadar ki telefonların en orijinal özelliklerinden birine sahip ve bu alanda ilk adım diyebiliriz. 2013 yılının akıllı telefon piyasasında bu sistemin geliştirilmesiyle daha çok şaşırtıcı yenilikler gelebileceği şimdiden hissediliyor. Turumuza devam edelim.


Daha sonra videoda 3D modelleme nasıl iPhone için kap yapılabileceği gösteriliyor. Öncelikle modelinizi 3D programı yardımıyla tasarlıyorsunuz. Program ara yüzü oldukça ulaşılabilir ve kullanışlı görünüyor.

Sistem 95 derece sıcaklıkta çalışmakta ve yaklaşık bir saat sürmektedir. Bu sistem sayesinde modelleme yapmak oldukça ekonomik bir fiyata gelmektedir.

Sadece iPhone kabıyla sınırlı kalmamakta bir çok hayal gücünüze bağlı olarak modelleme yapılabilmektedir. 3D cihaz modelleme yazılımı kolay ve maliyeti ucuz bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

Sonraki adımda ise bir suşi hazırlayan robotla karşı karşıyayız. Robotlar en ilgi gören ve oldukça geniş çapta büyüyen alandır. Stereo ses sistemi, video kamera, projector bulunmaktadır. Ayrıca bir konsol tarafından da kontrol edilebilmektedir. Suşi hazırlamasının yanında bir çok işlevi de bulunmaktadır.

En önemli özelliklerinden biri de açık kod sistemiyle gelmesi. Fiyatı ise 400,000 $ olarak gelen robot gerçekten çok iyi bir sisteme sahip ve zamanının en iyilerinden olduğu söylenebilir. Yakın geleceğimizde garsonların yerini robotların almayacağını hangimiz söyleyebiliriz ki? C-net TV'de yayınlanan videoyu izleyerek günümüz teknoloji harikalarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.