Donanım

Mini iPad ilk kez görüntülendi!

Mini iPad'a ait olduğu iddia edilen görüntüler internette yayınlandı.


Eylül ayında yeni iPhone'nun tanıtılması bekleniyor. iPhone ile birlikte Mini iPad'ında tanıtılması bekleniyor. Ancak şimdiye kadar hep iPhone üzerinde yoğunlaşıldı ve hep yeni iPhone ile ilgili göseller sızdırıldı. Şimdi ise iPad Mini modeline ait ilk kez detaylı bir görsel internette paylaşıldı.

iPad Mini'ye ait olduğu iddia edilen bir arka kapak tasarımı görseli Çin'in Twitter'ı olan Sina Weibo üzerinden paylaşıldı. Mini iPad görsellerini sızdıran kişi daha önce bu tür konularda ismi duyulmamış birisi olduğu için konuya temkinli yaklaştığı görüldü.

Görüntülere bakıldığı zaman ilk dikkat çeken şey arka kısımda bir kameraya yer verilmemiş olması oldu. Anlaşılan o ki Nexus 7 modelinde olduğu gibi iPad Mini modelinde de sadece ön kameraya yer verilecek.

Üreticilerinin maliyetleri kısmak için tablet arka kamerayı kullanımdan kaldırması ilginç oldu. Bu tüketici eğilimi neticesinde alınmış bir kararda olabilir. Yada Nexus 7'ye fiyat ile de rakip bir tablet geliyor.

Görseller iPad Mini dedikodularını kuvvetlendirir nitelikte fakat Samsung ve Apple arasındaki davada, 2011 yılında Apple üst yöneticileri arasında 7 inçlik bir iPad modelinin masaya yatırıldığı email içeriklerinde ortaya çıkmıştı. Kapak o dönemde üretilmiş bir prototipe de ait olabilir.

1344166073_135746.jpg Mini iPad olduğu iddia edilen görüntüleri sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.