Donanım

Exynos 2100 yonga seti performansıyla lider olmaya geliyor!

Exynos 2100 işlemcisinin çok çekirdekli testlerde Qualcomm'un Snapdragon 888'ini geride bıraktığı söyleniyor.

Exynos 2100 yonga seti performansıyla lider olmaya geliyor!

Samsung'un Exynos 2100 yonga setini ilk olarak Galaxy S21 ailesinde kullanması bekleniyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan işlemcinin performans konusunda çok başarılı olacağı söyleniyor.

Hatta sızdırılan bilgilerde yonga setinin performans testlerinde Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 888'i geride bıraktığı iddia ediliyor. 

Exynos 2100 yonga seti performansıyla lider olmaya geliyor!

Paylaşılan raporlara göre Samsung nihayet potansiyel olarak Qualcomm'un Snapdragon 888'inden daha iyi performans gösteren bir yonga seti çıkarıyor. Bu işlemcinin pazara ciddi anlamda rekabet getireceği tahmin ediliyor. Geekbench performans testi platformunda paylaşılan yeni sonuçlar, bu tahminleri destekliyor. 

Exynos 2100'ün duyurulmasına çok az kaldı, 12 Ocak tarihinde tanıtılacak olan işlemcinin ilk olarak Galaxy S21 ailesinde kullanılması bekleniyor. Performansıyla oldukça verimli olduğu söylenen işlemcinin Geekbench testlerinde, tek çekirdek performansında 1.089 puan, çok çekirdekli performansında ise 3.963 puan ile zirve yaptığı paylaşılıyor. 

Daha önce ortaya çıkan Geekbench testlerinde işlemcinin 1.006 puan  ve 3.059 puan aldığı ortaya çıkmış, ancak bu testlerin daha prototip aşamasında olan işlemci üzerinde gerçekleştiği de paylaşılmıştı. Yonga setinin tanıtımına az bir süre kala artık neredeyse nihai ürüne ulaşıldığını söylemek mümkün. Exynos 2100'ün yeni elde ettiği puanları Snapdragon 888 ile karşılaştıracak olursak. Qualcomm'un resmi verilerine göre SD 888 bu testlerde tek çekirdekte 1.135, çok çekirdekli testlerde ise 3.794 puan almıştı. 

Yorumlar
Kc
Performans gerçek ise ecxynos ile maliyetleri düşürür başka markalara da işlemcisini satar ise Samsung tekrara piyasaya güzel bir giriş yapabilir . Huawei için 2 senelik bir toparlanma var bu süreyi iyi kullanmalı yoksa huawei yi zor tutarlar Yalnız Üstteki Yorumlarınız göz yaşartıyor
Cevapla
💎G@kko💎
Pek sevmiyorum bu markayı
Cevapla
Hakiki Gakko
o ne pulus çok eyi bir markadır.saatıda harikadır.
Cevapla
💎G@kko💎
Eksinoslu cihazları tavsiye etmim sinapdıragonu tek geçim
Cevapla
Orijinal Gakko
Snap drogon fanidir gerisi yalandır
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.