Kripto para yatırımcılarının yüzü gülüyor! Bir ayda yüzde 250 yükselme

Bitcoin'de kararsız iniş ve çıkışlar sürerken Avalanche günlük yüzde 22 değer kazanarak yatırımcıları mutlu etti. İşte detaylar.

Kripto para yatırımcılarının yüzü gülüyor! Bir ayda yüzde 250 yükselme

Bitcoin düşüş ve yükseliş ile geçen kararsız seyrine devam ediyor. Hafta içi süren bu durum hafta sonu da devam etti. Yatırımcılar Bitcoin piyasasını dakika başı takip ediyor. Ancak o sırada başka bir kripto para birimi yükselişe geçti.

Bitcoin dün, 44.800 dolara kadar gerilemişti. Ardından tekrar 46.000 doları gördü. Son 24 saatte ise az da olsa değer kazanmaya devam etti diyebiliriz. Bitcoin'de yaşanan düşüşe zıt olarak bazı kripto para birimlerinde ise yükseliş görüldü. Ethereum yüzde 6.5'lik bir yükseliş yaşadı. Ancak en dikkat çekici yükseliş Avalanche (AVAX) tarafında yaşandı.

 AVAX son 24 saatte yüzde 22 değer kazanarak 61.4 dolar oldu

Kripto para yatırımcılarının yüzü gülüyor! Bir ayda yüzde 250 yükselme - Resim : 1

AVAX sabah saatlerinde ise 64.87 dolara ulaştı. Bu da kripto para birimi için tarihi zirvesi diyebiliriz. Son bir aya bakıldığında AVAX bir ayda yüzde 250 yükseliş gösterdi. Sadece bu haftalık yükselişi ise yüzde 33 değerinde. Böylece para birimi en dikkat çekici yükselişine imza attı.

AVAX ilk olarak 2021 yılında 2.8 dolardan başlamıştı. Buradan yola çıkarsak kripto paranın yatırımcıları yüzde 2214 seviyesinde bir kazanç sağladı. Bugün itibarıyla AVAX 13.7 milyar dolarla, piyasada en büyük 13. kripto para birimi oldu. Kripto para birimi hızıyla da yatırımcıların tercihi oldu. Avalanche üzerinden işlemler 3 saniyenin altında sonuçlanıyor. Ethereum'da bu süre ortalama 6 dakikayı buluyor.