Donanım

Exynos 6, gün sayıyor

Samsung'un yeni nesil işlemcisinden haberler var.

Exynos 6, gün sayıyor

Akıllı telefon alanındaki yarış olanca hızıyla devam ederken, bir yandan da şirketler donanım parçaları üzerinde çalışıyor.Buna örnek olarak Qualcomm,Samsung,Huawei ve son olarak LG firması gösterilebilir.En yeni haberler ise Samsung'dan geldi.

Samsung'un Exynos 6 üzerinde çalıştığını önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Şimdi ise Exynos takımı, CES 2014'te yapılacak tanıtımla ilgili bilgiler paylaşmaya başladılar. Samsung'un yeni nesil Exynos işlemcisinin 64-bit desteğiyle gelmesi bekleniyor.

1388431122_img20131230210607.jpg

Heyecan verici diğer bir ayrıntı ise Samsung'un Twitter'da 27 Aralık'taki paylaşımında '#UnlockExynos' hashtag'ini kullanmış olması. Bu, Samsung'un şu anki işlemcilerindeki big.LITTLE teknolojisine Çoklu-İşleme (HMP) Yeteneği'ni ekleyebileceği anlamını taşıyor olabilir. Yani kısaca Samsung, yeni nesil işlemcilerinde 8 çekirdeği aynı anda kullanmayı düşünüyor olabilir.

Note 3, Galaxy S4 gibi cihazlarda yer alan Exynos 5 işlemci, 8 çekirdeğin aynı anda kullanılmasına izin vermiyordu. Yeni gelen bilgilere göre Samsung'un bir sonraki nesil SoC'si Exynos 6'nın HMP ile geleceği söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.