Donanım

Fitbit giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinde liderliğini sürdürdü

Fitbit ve Apple giyilebilir teknoloji ürünleri kategorinde ilk ikide yer alırken, Samsung ilk içerisinde yer almadı.


Teknoloji dünyasına ilişkin veriler yayınlayan IDC bu defa giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisine ait üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. IDC tarafından yayınlanan rapora göre Fitbit giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinde üçüncü çeyreği lider kapatan üretici oldu.

Dijital sağlık ürünleriyle dikkat çeken firma geride bıraktığımız çeyrekte 4.7 milyon cihaz satmayı başardı. Pazar payı %22 olarak açılanan şirket geçen yılla kıyaslandığında satışlarını iki kat artırdı. 

1449235619_gsmarena001.png

Üçüncü çeyrekte Apple Watch akıllı saati kullanıcılarla buluşturan Apple’ın ilk çeyrekte 3.9 milyon akıllı saat satmayı başardı. Apple üç ay gibi kısa bir sürede giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinin %18.6’sını ele geçirmeyi başardı.

Listenin üçüncü sırasında Xiaomi yer alıyor. Xiaomi geride bıraktığımız çeyrekte 3.7 milyon adet Mi Band bileklik satmayı başardı. Sektörün önde gelen markalarından Garmin ise 0.9 milyon cihaz satışı gerçekleştirerek çeyreği dördüncü sırada tamamladı. 

Çinli üretici XTC'nin yan kuruluşu olan BBK 0.7 milyon cihaz satışı gerçekleştirerek Samsung’un önünde yer aldı. Gear Fit akıllı bileklik ve Gear akıllı saatlerle sektörde var olan Samsung geride kalan çeyrekte 600 bin ürün satışı gerçekleştirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.