Donanım

Geleceğin televizyonu Panasonic'ten

Geleceğin televizyonu diye adlandırılan dev ekranlı televizyon Panasonic'in ürünü

Geleceğin televizyonu Panasonic'ten

Teknoloji geliştikçe televizyon teknolojisi de gelişiyor türlü özelliklerin yanında televizyon ekranları giderek büyüyor. Son zamanların popüler HD televizyonlarına daha tam alışamamışken Panasonic'in piyasaya süreceği 8K özellikli televizyon kullanıcıların başını döndürecek cinsten.

1335802382_panasonic145inc.jpg

Televizyon sektöründe Panasonic'in bu ürünü televizyon teknolojisinin neredeyse ulaştığı son nokta denebilir. Televizyonun yatay piksel ölçüsünün 8 bine yaklaşmasından dolayı 8K adı verildi.  Böyle bir teknolojiye sahip televizyon, 4 bin 320'ye 7 bin 680 piksel ekran ölçülerinde. Televizyonun başka bir özelliği ise 34 milyon piksel renk desteği sunması.

1335802419_panasonictv.png

Bu televizyon ile kendinizi sinemalarda gibi hissedeceksiniz çünkü sinemalarda kullanılan teknolojiyle aynı ekran kalitesi bulunuyor. Televizyondaki ultra yüksek çözünürlüklü ekran kalitesi öyle güzel ki, 1.6 metre uzaklıktan bile baksanız normal ekrana baktığınızdan daha eksik bir görünüm olmuyor.

Panasonic'in145 inçlik ultra yüksek çözünürlüklü plazma ekrana sahip bu televizyonu şuanda prototip halinde kullanıcılarla ne zaman buluşacağı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.