Donanım

Google, 10 inçlik bir tablet daha mı çıkarıyor?

Bazı kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre Google 10 inç büyüklüğünde iPad'e rakip olacak tablet üretecek.


Google geçtiğimiz günlerde tableti Nexus 7'yi Google O/I etkinliğinde tüm dünyaya açıklamıştı. Ancak bu tablet sadece Amazon'un Kindle Fire tabletine rakip olabilecek şekilde üretildi. Şimdi gelen haberlere göre ise Google, çok yakında Apple'ın iPad'ine rakip olacak bir tablet piyasaya sürecek.

Google şuana kadar 10 inç bir tablet üreteceği haberlerini doğrulamadı yada reddetmedi. Ancak DigiTimes'ın bazı kaynaklarından aldığı bilgilere göre arama devi hali hazırda 10 inç tablet talimatı verdi.

1340974757_google-nexus-inch-tablet-reportedly-in-the-workstiia-0.jpg

Görünüşe göre AU Optronics ve Wintek, Google için 10 inç paneller sağlayacak. Ancak eminiz ki şirket bu haberle ilgili detaylı bir bilgi verecektir. Bu rapor doğru olmayabilir ancak tabi ki böyle bir tabletin gelmeyeceği anlamına da gelmez.

Tayvanlı kaynaklardan alınan bilgilerle sağlanan rapor ise Wintek'in artık Google'ın en büyük dokunmatik panel tedarikçisi olduğunu söylüyor. Söylenenlere göre şirket dokunmatik panellerden bu ay 500 bin adet sevk etmiş ve Google Temmuz ayı içinde 1 milyon adet sipariş vermiş. Eğer bu rakamlar doğru ise demek ki Google önümüzdeki aylarda pek çok Nexus 7 tablet satmayı planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.