Donanım

Google Glass’ta yer alan donanım netleşti

Yazılım detaylarından sonra Google Glass'ta yer bulan donanımın detayları da ortaya çıktı

Google Glass’ta yer alan donanım netleşti

Sunduğu teknolojik gelişmelerle hayatımızın birçok noktasında yer edinen Google’ın en dikkat çeken yeniliklerin biri de Google Glass oldu. Şu sıralar 2.000 bin kişi tarafından test edilen gözlükler, akıllı bir telefon görevinin yanı sıra navigasyon, internet, video kaydı, mail ve hesap kontrolü gibi birçok işlevi yerine getirebilmekte.
1367037551_1.jpeg

Kısa süre önce gözlüğe ait teknik özelliklerin büyük bölümü netleşirken, son olarak Google Glass’ta yer alan donanımın detayları da ortaya çıktı. Google, teknolojik gözlüklerde Cortex A9 mimarisinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP 4430 işlemcisini, PowerVR SGX540 grafik birimini 1GB RAM’i donanım olarak uygun görüş. Gözlüklerde 16GB’lık dahili depolamanın yer aldığını da hatırlatalım. Android 4.04 işletim sistemi ve sesli komut sistemiyle çalışan gözlükler için belirlenen satış fiyatı 1.500 dolar olurken, Google’un gözlüklere ait daha fazla detayı ve kullanıcıların bildirdiği geri dönüşümleri Google I/O konferansında sunması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.