Donanım

Google Nexus 7'de neden arka kamera yok?

Asus, Nexus 7'ye neden bir arka kamera yerleştirmediğini açıkladı.


Google, Nexus 7 tableti başlattığında cihazın arka kısmında kamera özelliği yoktu. Google ve Asus'un neden tabletin arkasında kamera yapmadığı hem merak edildi hem de eleştirilere neden oldu.

Şimdi Asus firması bir açıklama yaptı ve Nexus 7 tabletin maliyetini aşağıda tutmak için arka kamera koymadıklarını söyledi.

1342835069_google-nexus-122111.jpg

Asus'un açıklaması şu şekilde oldu:

"Neden bir arka kamera yok?

Tablet pazarında en geniş kitleye ulaşabilmek için fiyatı çok önemlidir. Asus, bu cihaz için en iyi bir arka kamera olmasının önemli olduğuna inanmaktadır. Tablete yüksek kalite bir arka kamera eklemek cihazın fiyatını yükseltecekti ve birçok kullanıcı bu cihaza sahip olamayacaktı. Bu nedenle böyle bir karar verdik. Ön yüzünde bir kamera yaptık ve fiyatı aşağıda tutmak için arka kameradan taviz verdik ve böylece daha geniş bir kitleye ulaştık." ASUS

Biz Nexus 7 tabletin arka yüzünde kamera olmamasının birçok sahibini rahatsız etmeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü fiyatı ve diğer özellikleri gözönüne alındığı zaman tablet satın almaya değer görülüyor.

Yorumlar
Misafir
deneme
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.