Donanım

Google Nexus Tablet Nisan'da çıkıyor mu?

Bir yazarın haberine göre Google Nexus tablet bilgisayar Nisan ayında üretime başlayacak.

Google Nexus Tablet Nisan'da çıkıyor mu?

Google CEO’su Eric Schmidt‘in, Aralık ayında Google’ın gelecek planlarıyla ilgili bir İtalyan gazetesine yaptığı açıklamada; yeni bir Nexus tabletin geleceğinin habercisi olmuştu.

Eric Schmidt’in yaptığı açıklama şu şekildeydi:
"Önümüzdeki 6 ay içinde, yüksek kalitede yeni bir tablet çıkarmaya hazırlanıyoruz."

Ayrıca, Google’ın yeni Ice Cream Sandwich sürümünde kullanmayı planladığı; iPhone’ların Siri’sine rakip olacak Project Majel adında bir teknoloji üzerinde çalıştığı da söyleniyordu. Yani, yeni çıkacak olan Nexus tablete kadar yetiştirilebilirse; Project Majel’i de görmemiz mümkün olacak.

1330191185_google-nexus-tablet.jpg

Google önümüzdeki aylarda 7 inç bir tableti piyasaya sürebilir. Richard Shim'in söylediğine göre Google tablet bilgisayarın üretimine Nisan ayında başlayabilir. Shim, DisplaySearch'ın bir analistinin sözlerine dayanarak bunu söylüyor.

CNET yazarı Richard Shim'in söylediğine göre O cihazın Google'ın ilk çalışması ilk etapta 1,5 - 2 milyon adet arası üretilecek. Rapora göre Google Tablet Amazon Kindle Fire 1025 x 600 ekran ile karşılaştırıldığında, 1280 x 800 çözünürlük olacak.

Bu ilk değil Aralık ayında da Google'ın tablet üreteceği söylentileri ortaya çıkmıştı.

Apple'ın daha küçük bir iPad'ı test edebileceği söylentilerinin olduğu sonbahardan bu yana küçük tabletler daha çok önem kazandı. Daha küçük tablet boyutu daha kolay taşınabilir olmasından dolayı cazibesi var. Ama sunumlar veya diğer görsel medya oluşturmak isteyenler için ideal değil.

Google CEO’su Eric Schmidt‘in, Google’ın gelecek planlarıyla ilgili bir İtalyan gazetesine yaptığı açıklama; yeni bir Nexus tabletin geleceğinin habercisi oldu.
Yorumlar
Misafir
tablet süper herkese tavsiye ederim ama fiyatı malesef ekranda yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.