Donanım

Google'dan yüksek çözünürlüklü VR AMOLED ekran!

Google ve LG Display, 4.3 inç büyüklüğünde 1443 PPI değerli 120Hz VR AMOLED ekran geliştirdi. Bu ekran VR sektörüne yeni bir soluk kazandıracak.

Google ve LG yüksek çözünürlüklü VR AMOLED ekran geliştirdi

Sanal gerçeklik (VR) sektörünün en büyük sorunu olan çözünürlük, Google ve LG işbirliği ile üretilen ekran ile ortadan kalkacak gibi görünüyor. Google ve LG Display, 4.3 inç büyüklüğünde tam 5500x3000 çözünürlüğünde ekran ürettiğini duyurdu.

Bu ekran 120Hz yenileme hızı dikkat çekiyor. OLED panellerden oluşan bu ekran 1443 PPI değerine sahip. Mevcuttaki en yüksek VR ekranların 600 PPI değerine sahip olduğunu belirtelim.

Google ve LG daha önce Pixel 2 XL'in ekranı için bir araya gelmişti. Hatta Google, LG Display'e 2017'de 872 milyon dolar yatırım bile yapmıştı. VR için tekrar yolları kesişen iki dev, dünyanın en gelişmiş VR ekranı ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak.

Google'dan yüksek çözünürlüklü VR AMOLED ekran! - Resim : 1

4.3 inçlik VR ekranın yüksek renk yoğunluğunu elde etmek için beyaz OLED renk filtresinin kullanıldığı düşünülüyor. Ancak bir diğer tahmin ise WRGB'nin kullanıldığı yönünde. Henüz son kullanıcı için geliştirilmeyen bu VR ekranın, önümüzdeki yıl firmalara satılacağı söyleniyor.

VR sektörünün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce son dönemde telefonlarda kullanılan artırılmış gerçeklik (AR), VR'ın önüne geçebilir mi?

Yorumlar
sefser
bak bu alinir. suanki cozunurluk ile hicte zevkli olmuyor cunku
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.