Donanım

GoPro'da fatura CEO'ya kesildi!

GoPro, 2014 yılında halka açıldığında 285 milyon dolar değerinde hisse kazanan şirketin kurucu CEO’su Nick Woodman, kötü geçen 2017’nin ardından yönetim kurulu tarafından cezaya çarptırıldı.

GoPro'da fatura CEO'ya kesildi!

GoPro, 2014 yılında halka açıldığında 285 milyon dolar değerinde hisse kazanan şirketin kurucu CEO’su Nick Woodman, kötü geçen 2017’nin ardından yönetim kurulu tarafından cezaya çarptırıldı. Woodman, tüm yıl boyunca sadece 1 dolar maaş alacak. Ek olarak elde edeceği tüm primlere de el konacak.

GoPro’nun beklenenin çok altında satışlar, işten çıkarmalar ve çok hızlı büyüyen kamera drone’lar pazarından çekilmesiyle dolu fiyasko bir yıl geçirmesi anlaşılan CEO'yu zora sokacakmış gibi duruyor.

GoPro 2017 yılında 1,18 milyar dolar gelir elde ederken, Noel alışverişlerinin yapıldığı aralık ayının da bulunduğu çeyrekte satışlar yüzde 38 düştü. Şirketin 2017 yılındaki net zararı yüzde 56 artarak 182,9 milyon dolara çıktı.

2017 yılındaki kötü performans nedeniyle Woodman’ın geçtiğimiz yıl için prim almayacağını belirtirken, 2018 yılında ise 1 dolar maaş ve prim olmadan çalışacağını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.