Donanım

HP ve Contex, HP Designjet yazıcıları için birleşti

HP ve Contex, HP Designjet yazıcıları için gelişmiş tarama çözümleri sunmak adına iş birliği kurduklarını duyurdular.

HP ve Contex,  HP Designjet yazıcıları için birleşti

HP geniş formatlı tarayıcı tedarikçisi Contex ile işbirliğine gittiğini duyurdu. HP ile Contex’in işbirliği mimarlık, mühendislik ve inşaat işletmelerinin tarama becerilerinin yanı sıra  çok fonksiyonlu yazdırma (MFP) becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olacak.

HP Designjet T520 e-Yazıcı ve HP Designjet T7100 yazıcılar artık 36 inç (SD 36MFP2GO) Contex tarayıcı opsiyonuna sahip. Bu tarayıcı A0 boyutuna kadar yalnızca tek tuşla tarama yapma olanağı tanıyor. HP Designjet T520 eYazıcı ayrıca 24 inç boyutunda daha küçük bir (IQ 24 MFP2GO) A1 tarayıcı opsiyonunu içeriyor. Söz konusu çözümler belgelerin e-posta, FTP, ağ ya da USB’ye doğrudan yazılabilme ve kopyalanabilme esnekliğini dokunmatik ekranın kolaylığı ile buluşturuyor.

1365693788_hpdesignjett5201.jpg

HP Türkiye Designjet Satış Müdürü Çağlar Uysal, HP’nin Contex ile girdiği işbirliği konusunda şunları söylüyor: “Mimarlar, yapım tasarımcıları, grafik ve eşleme profesyonelleri yazdırma, tarama kopyalama ve çalışma arkadaşlarıyla bilgi paylaşma işlemleri için tek bir çözüm arıyor. Contex ile işbirliğimiz bu çözümü sağlarken, müşterilerimizin bulut üzerinden bilgi paylaşımı, belge arşivleme ve mekandan bağımsız olarak çıktı alabilme ihtiyaçlarını karşılama fırsatı sunuyor.”

1365693803_hpdesignjett5202.jpg

HP Designjet eYazıcı kullanıcıları için ücretsiz bir web hizmeti olan HP Designjet ePrint & Share sayesinde bu yeni ürünler neredeyse her yerden bulut sistemine geniş formatlı yazdırma ve tarama işlevlerini sunuyor.  Contex’in MFP2GO tarayıcıları sezgisel renkli dokunmatik ekran ve görüntü ayarlarını hızlı bir şekilde ön izleme, kırpma ve ayarlama gibi kullanıcı dostu özellikler içeriyor.  Dokunmatik ekran sayesinde hem alandan tasarruf sağlanıyor hem de yazdırma ya da tarama işlemleri için ek bir PC’ye gerek kalmıyor. HP Designjet baskı çözümleri ve Contex tarayıcının birlikteliği baskı ve tasarımın hızlı dünyasında önemli oranda zaman kazandırıyor. Yazıcının tarama ve kopyalama becerisi ile bir PC ya da iş istasyonuna sürekli bir ziyarette bulunmaya gerek kalmıyor.  Entegre tarama olanağı kullanıcıların görüntü boyutlarını kolayca ve verimlilikle sıkıştırmasını sağlıyor. Böylece belgeler müşterilere çok daha hızlı bir şekilde gönderilebiliyor.

1365693816_hpdesignjett71002.jpg

Contex Genel Müdürü Jacob Bendix ise şunları söylüyor: “Tasarım profesyonellerinin üretim süreçlerinin daha akıcı hale gelmesi ile tasarımcıların gerçekten en iyi yaptıkları iş olan mükemmel fikirler oluşturma işine  odaklanabilecekler. Contex entegre MFP2GO tarayıcılarının bir tablette, akıllı telefondan ya da bilgisayardan doğrudan e-posta, FTP, ağ ya da USB’ye  ön izleme ve kopyalama gibi yenilikçi özellikleri bulunuyor. Görüntü kalitesinin gerçek zamanlı izleme özelliği ile birleşimi sayesinde HP’nin olağanüstü yazdırma çözümlerini harika bir tarayıcı ile birleştirebiliyor, günümüz tasarımcılarının becerilerini genişletmelerine yardımcı olabiliyoruz.”

Contex IQ24MFP2GO ve SD36MFP2GO tarayıcılar, HP Designjet T520 eYazıcı ve HP Designjet T7100 yazıcı ENERGY STAR® enerji derecesine sahip. ENERGY STAR® lisansı tüm ürünlerin daha az ısı ürettiğini ve soğutma yükünü yüzde 15 oranında azalttığını, hatta bu oranın daha sıcak iklimlerde yüzde 30’a kadar çıkardığını gösteriyor. Üstelik yarı oranda kadar elektrik harcıyor ve çalışmama durumunda otomatik olarak “uyku” moduna geçiyorlar.

Ürüne erişim ve yükseltmeler

HP Designjet T520 eYazıcı halihazırda EMEA bölgesinde 36 inç (SD 36MFP2GO) Contex tarayıcı ya da 24 inç (IQ 24 MFP2GO) seçenekleriyle satışta. HP Designjet T7100 yazıcı halihazırda 36 inç (SD 36 MFP2GO) Contex tarayıcı seçeneği ile piyasada bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.