Donanım

HP ve Lenovo gelecek yıl PC satışında rekor kıracak

HP ve Lenovo gelecek yıl bu kadar dizüstü satmayı hedefliyor.

HP ve Lenovo gelecek yıl PC satışında rekor kıracak

Son çeyrekte 13 milyon civarında PC satışı yapan ve sektörde liderlik yarışında olan iki firma HP ve Lenovo gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu iki firmanın gelecek yıl 40'ar milyon adet dizüstü satışı yapmayı hedeflediği Tayvanlı bileşen üreticileri tarafından söyleniyor.

Söylenen rakamlara göre HP bu yıla göre yüzde 25, Lenovo ise yüzde 33-38 arasında bir yükseliş gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kaynaklara göre ise Avrupa ve ABD'deki ekonomik durgunluk ve Windows 8'in kısa vadede satış rekorları kıramayacak olmasına rağmen iki firmada gelecek yıla dair oldukça iyimser.

1353087154_lenovo-hp.jpg

Son çeyrek rakamlarına göre dizüstü PC pazarında lider olan Lenovo, eğer planladığı gibi bir satış gerçekleştirirse, dizüstü pazarında liderliğini devam ettirecek ve genel PC pazarında ise HP'yi geçebilecek.

Gelecek yıl ki satışlardan oldukça umutlu olan diğer üreticiler ise Samsung yüzde 21.4 artışla 17 milyon dizüstü ve yüzde 300 artışla 40 milyon tablet, Toshiba yüzde 25 artışla 20 milyon dizüstü ve Acer da yüzde 7.7'lik artışla 28 milyon dizüstü modeli satmayı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.