Donanım

Huami yeni işletim sistemini duyurdu!

Bir süredir adını duyamadığımız Huami markası kendi ürettiği işletim sistemi ve çip ile geri dönüyor. İşte detaylar.

Huami yeni işletim sistemini duyurdu!

Amazfit ve Zepp markalarının sahibi Huami bir süredir sessizliğini koruyor. Bunun nedeni Çinli üreticinin akıllı saatleri için yeni bir işletim sistemi geliştiriyor olması. Birkaç gün önce Huami, 13 Temmuz için planlanmış bir etkinliği olduğunu duyurdu. Üreticinin, “Sağlığın Geleceği” adlı etkinlikte yeni işletim sistemini ve yeni bir yonga setini duyuracağı ortaya çıktı.

Huami sessizliğini bozuyor

Huami yeni işletim sistemini duyurdu! - Resim : 1

Huami Technology'nin kurucusu ve CEO'su Huang Wang'ın bir Weibo gönderisi, kendi geliştirdiği yeni işletim sisteminin saatler için daha uygun olduğunu ve giyilebilir cihazlarda bulunan sağlık özelliklerinden daha iyi yararlanabileceğini iddia ediyor. CEO ayrıca, kalp atış hızı ölçümü için yeniden tasarlanmış bir arayüze benzeyen bir video da paylaştı. İşletim sisteminin hala RTOS tabanlı mı yoksa sıfırdan tamamen yeni bir işletim sistemi mi olup olmadığını bilmiyoruz.

Ancak, sahip olacağını bildiğimiz bir özellik, dinamik bir saat yüzü olacak. Çinli kaynaklar yeni çip ile kullanıcı arayüzünü öven yorumlarda bulunuyor. Yaklaşan Huangshan yonga seti hakkında daha fazla ayrıntı da ortaya çıktı. Huangshan 2S olarak piyasaya sürülmesi gereken yeni işlemci, bağımsız bir GPU'ya sahip olacak. RISC-V mimarisine dayalı çift çekirdekli bir yonga seti olacak. Bu yeni işletim sistemi, sadece daha güçlü olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha düşük güç tüketimine sahip olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.