Huawei, akıllı televizyon portföyüne yeni bir model daha ekledi

Çinli teknoloji devi Huawei, bir taraftan akıllı telefon modelleri üzerinde çalışırken diğer yandan ise akıllı televizyon pazarındaki konumunu güçlendirmek istiyor.

Huawei, akıllı televizyon portföyüne yeni bir model daha ekledi

Haziran'ın son günlerinde, popüler bir duyumcu, Huawei'nin yeni akıllı televizyon modeli olan Smart Screen S3 Pro'nun yeni bir versiyonunun lansmanına işaret eden bir teaser posterini paylaştı. Poster, 10 Temmuz tarihinde yeni bir lansman olacağını işaret ediyordu. Beklentilere bağlı olarak, Huawei, Smart Screen S3 Pro'nun devasa bir 86 inçlik versiyonunu duyurdu ve bu yeni modelin fiyatını 11,999 yuan (yaklaşık 1,656 dolar) olarak belirledi. Çin'de satışa sunulacak olan bu ürün, devasa boyutu ve yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor.

Dizayn anlamında, yeni 86 inçlik versiyon, Smart Screen S3 Pro serisindeki önceki 65 inçlik ve 75 inçlik versiyonlardan farklı değil. Aslında, en belirgin değişiklik ekran boyutunun büyütülmesi. Bu akıllı televizyon, birinci sınıf bir 4K ekran ve bir AI görüntü yonga setine sahip.

Huawei, akıllı televizyon portföyüne yeni bir model daha ekledi

Ekranın sahne tanıma yeteneği bulunurken, AI yonga seti portre tanıma yeteneği getiriyor. Bu, portreleri, oturma duruşunu, oturma mesafesini ve insan kemiklerini doğru bir şekilde tanıyabiliyor, böylece ürünün akıllı deneyimini geliştiriyor. Ayrıca, ekranın 120Hz yenileme hızı saniyede 240 kareye kadar çıkabiliyor.

Diğer özelliklerine baktığımızda, bu akıllı televizyon modeli 4GB RAM ve 64GB dahili depolama kapasitesine sahip. Ayrıca, cihaz üç adet 48Gbps HDMI 2.1 arabirimine sahip ve bu arabirimlerin tümü 4K 120Hz sinyal girişini destekliyor. HDMI arabirimleri sayesinde, akıllı televizyon aynı anda oyun konsolları, set üstü kutuları ve Blu-ray oynatıcılarla bağlantı kurabilir. Bu özellikleri ile Huawei Smart Screen S3 Pro, kullanıcılarına üst düzey bir televizyon deneyimi sunmayı hedefliyor.