Donanım

Huawei tablet tarafında ilginç bir karara imza atabilir

Yayınlanan yeni bir rapora göre tablet pazarında önümüzdeki beş yıl düşüş bekleniyor.

Huawei tablet tarafında ilginç bir karara imza atabilir

Huawei uygulanan ticari yasaklar doğrultusunda önümüzdeki yıl yeni tablet üretiminde sorun yaşayacak gibi gözüküyor. Söz konusu durumun oluşması  halinde Apple'ın iPad hakimiyeti daha da artabilir.

Huawei tablet pazarını Apple'a bırakıyor!

Digitimes tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre küresel tablet sevkiyatlarının 2020'de sabit bir büyüme kaydettikten sonra önümüzdeki beş yıl içinde (2021-2025) her yıl kademeli olarak düşmesi bekleniyor. 

Aynı rapora göre 2021'de piyasanın küresel ölçekte yüzde 10,5'lik bir düşüşe şahit olacağı tahmin ediliyor. Düşüş gidişatına rağmen, 2021 ile 2025 yılları arasında yıllık tablet sevkiyatların 120 milyonun üzerinde kalması bekleniyor. Bu yıllar arasında tablet pazarına en büyük talebin ise eğitim ve işletme sektöründen geleceği düşünülüyor. 

Akıllı telefon tarafında ticari yaptırımların ağırlığı altında kalan Huawei, bu duruma bir çözüm yolu bulmadığı takdirde, düşüş beklenen tablet piyasasında mücadeleye ne kadar devam edebilir tahmin edemiyoruz. 

2020'nin ikinci çeyreğinde pazar paylarını artırmayı başaran şirketlere bakacak olursak. Apple tarafında %1,3'lük önemsiz bir artış görürken , Samsung ve Huawei yüzde 40'ın üzerinde büyüdü. Ancak bu artışa rağmen tablet piyasasında aslan payına Apple sahip. Ardından Samsung, Huawei, Amazon ve Lenovo  geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.