Donanım

İntel de Apple için işlemci üretmek istiyor!

Apple'ın donanımcısı olmak isteyenler kervanına o da katıldı!

İntel de Apple için işlemci üretmek istiyor!

Apple'ın muhteşem akıllı telefonları iPhone için işlemci üretmek isteyen donanım üreticileri firmaları arasında uzun zamandır büyük bir çekişme yaşanıyor. Son dönemlerde bunların arasında bizim dikkatimizi çeken bir firma daha yer alıyor. Aslında bu firmayı çok yakından tanıyoruz, az çok tahmin edebilirsiniz, evet İntel.

Intel CEO'su Paul Otellini, yaptığı konuşmalarda birinci çeyrek rakamlarını açıklıyordu, toplantıının bazı kısımlarında ise Apple'ın akıllı telefonu iPhone için işlemci üretmek konusuna da çok sık değinmeyi ihmal etmedi.

1335094337_16422658.jpg
İntel işlemcili ilk akıllı cihaz önümüzdeki hafta içinde piyasadaki yerini almış olacak, İntel'in CEO'su Otellini analistlerle yaptığı görüşmelerde Apple'ın akıllı telefonları için işlemci üretme konusuna da değindi.  Otellini Samsung'a göre kendilerinin daha şanslı olduğunu ileri sürerek buna davaları kanıt gösterdi. Sözlerine şu şekilde devam etti: Apple "bizim nerede olduğumuzu biliyorlar" dedi. Otellini, Quallcomm için çip üretmek hakkında ise şu sözleri sarfetti: "Her şey, teorik olarak mümkün". "Bence Apple, Qualcomm'dan çok daha çekici."

*İntel'in Apple ile çalışmak istemesi pek hayır gibi gelmiyor bizlere..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.