Donanım

Mini iPad geliyor!

Apple, mini iPad hazırlıklarına başladı.

Mini iPad geliyor!

Bir çok haber ve sansasyondan sonra yeni iPad piyasaya sürüldü. Yeni iPad ile beraber mini iPad haberleri de yapılıyordu ama yeni iPad'ın çıkışıyla mini iPad bir süredir unutulmuştu. Mini iPad şimdi yine gündemde ve yeni haberlere göre 2012'yle birlikte yeni iPad modelini çıkaran Apple, 'iPad mini' adında bir tablet PC'nin hazırlığını yapıyor.

1335087741_1330774150mini-ipad.jpg

Güney Kore, Çin ve Tayvanlı parça üreticilerinin Apple'ın yeni model hazırlığınında grup çalışması yaptığı söyleniyor. Mini iPad hakkında gelen detaylarda bu üreticiler kaynak gösteriliyor.

Söylentilere göre Mini iPad'ın 7.8 inch boyutunda olacağı ve Samsung'un bu boyuttaki tabletin yakaladığı çıkışı durdurma adına etkili olacağı ifade ediliyor. Apple son iki yıldır iPad ekran boyutunda oynama yapmamıştı. Mini iPad ile bu geleneği bozacak görünüyor.

1335087762_ipad-mini1334574601.jpg

iPad'ın boyutunun değişmesi çoğu firma içinde üzücü bir haber olacak. Çünkü yeni  iPad'ın 9.7 inch ekranı için hazırlanan uygulamalar bu kez farklı bir ekran boyutu için de tasarlanacak. Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen Mini iPad'ın fiyatı ise 200-300 dolar arası olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.