Donanım

Intel, iki büyük markasına son veriyor!

Intel, 2023'ten itibaren ünlü Pentium ve Celeron markalarının sonlanacağını açıkladı.

Intel, iki büyük markasına son veriyor!

Teknoloji devi Intel, 1990’lardan bugüne kadar CPU’lar için Pentium ve Celeron markalarını kullandığını biliyoruz. Şirket, iki ikonik CPU serileri olan Pentium ve Celeron’u sonlandıracağını doğruladı. Bunun yerine şirket, yeni bir Intel işlemci serisinin geleceğini duyurdu.

2023 yılında sona erecek

Intel, 2023 yılından itibaren ünlü Pentium ve Celeron markalarına son vereceğini açıkladı. Bunun yerine şirket, her iki çip ailesini de kapsayacak yeni bir Intel işlemci serisini tanıtacak. Ayrıca teknoloji devi, giriş seviyesi aralığını basitleştirecek bir değiştirme uygulayacağını da söylüyor.

Intel’in dizüstü bilgisayar grubu, şirketin uzun vadede sunduğu ürünler için daha anlamlı olacak. Ayrıca ürün yelpazesini daha akıcı hale getirecek tek bir markayı kullanacak. Ek olarak Intel, yeni stratejinin aynı zamanda sadece müşteriler için bir sıralama olacağını söylüyor.

Şirketin stratejisi, Intel Core, Evo ve vPro aileleri ile ana hatlara odaklanmış gibi duruyor. Evo etiketi sadece ince ve hafif dizüstü bilgisayarları kapsarken, çekirdekler ev kullanımı için işlemciler olarak yer alacak. vPro ise işletmelere yönelik olacak.

Yorumlar
Anonim kullanıcı
O seriler 2010 lu yılların başında sonlanmadımı?
Cevapla
sıradanbirinsan
şuana kadar yapmaması hataydı bence zaten düşük segment için i3ler var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.