Donanım

Intel, Sandy Bridge tabanlı mobil işlemcilerinde indirime gidiyor

Intel, Sandy Bridge mimarisini temel alan bazı işlemcilerinde %15'e varan indirimler yapıyor.


Digitimes'ın haberine göre Intel, OEM ve ODM üreticilerine yönelik olarak Sandy Bridge mimarisini temel alan bazı işlemcilerinde %15 oranında indirimler yapıyor. 22nm Ivy Bridge'in mart-nisan döneminde pazara sürülmeden stokların eritilmesi için yapılmış bir indirim olarak görülen bu hamlenin önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

1324907882_sandybridgemobilepcdhfx57.jpg
Ivy Bridge
lansmanına doğru Intel'in diğer işlemciler için de indirimler yapması düşünülüyor.

Acer
, Asus ve Lenovo gibi dev üreticileri Şuan Core i5-2430M modellerini 659$'ın, Core i3 işlemcili modellerini ise 430$'ın altında piyasaya sundu. Dizüstü bilgisayar pazarında en çok kullanılan bu işlemcilerin, Ivy Bridge jenerasyonunda Core i5-3450M gibi işlemcilerle güncellenmesi bekleniyor.  Alınan bilgilere göre 22nm Ivy Bridge işlemcilerin maliyeti mevcut Sandy Bridge ailesi ile kıyaslandığında 10$-15$ seviyesinde daha yüksek olacak ama 22nm Ivy Bridge daha yüksek enerji verimliliği, daha yüksek performans ve grafikler sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.