Donanım

Intel yeni kablosuz şarj teknolojisini tanıttı!

ÇİN'de devam eden Computex 2012 fuarINda teknolojinin yeni buluşları tanıtılmaya devam ediliyor!

Intel yeni kablosuz şarj teknolojisini tanıttı!

Teknoloji her geçen gün büyümeye devam ediyor. Gelişen teknolojinin cihazlara olan etkisine baktığımızda inanılmaz bir gelişim görüyoruz. Heleki son 2 iki yılda son derece hızlı gelişen mobil cihaz sektöründe muhteşem teknolojiler kullanılıyor. Gelişim sadece mobil cihazları değil aynı zamanda zaten gelişmiş olan bilgisayar piyasasını da son derece etkiledi.

Hal böyle olunca gelişen cihazlar için  önemli bir sorun da ortaya çıkmaya başladı. Bu sorun herkesin muzdarip olduğu şarj sorunu idi. Uzmanların son zamanlarda yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığı şarj sorunu için ne kadar güçlü piller kullanılırsa kullanılsın pilden daha önemli olan sarja yönelim şimdiden başladı bile.

Uzmanların uzun süredir uğraşları nihayet olumlu sonuçlara çıkmayı başardı diyebilriz. Alanında en iyi bilgisayar parçaları üreten, dev donanım üretici firması Intel kablosuz şarj teknolojisini tanıttı. ÇİN'de devam eden  Computex 2012 fuarında Intel yenı kablosuz şarj teknolojisini tanıttı.Intel'ın fuarda tanıttığı bu teknolojinin çalışma mantığı ise son derece basit bir algoritmaya sahip.Kısaca bir verici bir de alıcı mantığı ile çalışıyor. Ultrabook'un yanına yerleştirdiğimiz verici, DC akım yollamaya başlıyor ve akıllı telefonun yanındaki alıcı ise DC akım dalgalarını alıp, telefonu şarj ediyor.

*Intel'in fuarda tanıttığı kablosuz şarj teknolojisinin menzilinin kaç metre olduğu ve detayları hakkında henüz net bir gelişme yok.

Yorumlar
Misafir
Computex Cin'de degil, Tayvan'da duzenlenmektedir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.