Donanım

İşte Google Nexus tabletin ilk görüntüleri!

Google'ın tableti Nexus'un, görüntüleri ile birlikte özellikleride sızdırıldı.

İşte Google Nexus tabletin ilk görüntüleri!

Google ilk Nexus markalı tabletini bu ay arama devi Google'ın ev sahipliği yaptığı I/O geliştirici konferansında açıklaması bekleniyor. Bildirildiğine göre Google'ın ilk girişimi 7 inçlik Android tableti Nexus, Asus firması tarafından yapılacak.

1339020232_61324351343434.jpg

Ancak insanlar Google'ın bu tabletiyle ne kadar ilgilense de iPad kadar popüler olacağı düşünülmüyor. Zaten Google'da Nexus tableti uygun fiyatlı Android tablet Amazon Kindle Free tablet tarzı bir ürün planlıyor. Amazon geçtiğimiz sonbaharda Kindle Free'yi yayınladı ve 199 dolardan satışa sundu. Özellikle yılbaşı hediyesi olarak bu tablet Amerika da oldukça popüler olmuştu.

1339020304_google-nexus-tablet-asus-2.jpg

Google'ın Kindle Free'ye karşı tek avantajı kendi işletim sistemi Android'in en son sürümünü tabletinde kullanabilecek olması. Bu durum Nexus tablet için oldukça büyük bir avantaj.

Şimdiye kadar Google'ın Nexus tableti ile ilgili bir görüntü elde edilmemişti ama bugün PhoneArena tarafından yayınlanan resimlerin Google'ın Nexus tabletine ait olduğu söyleniyor. Ancak Google bu görüntülerin Nexus tablete ait olduğunu henüz teyit etmedi.

1339020333_google-nexus-tablet-asus-1.jpg

Tabletin resimleri ile birlikte özelliklerini de değinilmiş. Özelliklerine göre tablet dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3 CPU, 1 GB RAM ve en önemlisi Android 4,1 işletim sistemine sahip. Nexus tabletin görüntülerine bakılınca herhangi fiziksel bir başlat düğmesi olmadığı görülüyor. Ayrıca görünüşe göre tablet beyaz renkte gelecek. Baştanbaşa kaplayan 7 inçlik bir ekran, arka yüzünde ve ön yüzünde kamera ve kenarlarında ses tuşları da ayrıca resimde görünen özelliklerinden.

Herkes özellikle uygun fiyatlı olacağı ümidiyle bu tableti bekliyor bakalım Google Nexus'u açıkladığı zaman her şey ortaya çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.