Donanım

Intel’in yeni işlemcilerini bekleyenlere kötü haber!

Yeni nesil işlemcisini bu sene seri üretime geçirecek olan Intel, Cannon Lake işlemcisi hakkında tekrardan erteleme kararı aldı.

Intel’in yeni işlemcilerini bekleyenlere kötü haber!

Intel'in son dönemlerde yeni nesil işlemci pazarında pek iyi zamanlar geçirdiği söylenemez. Yapılan açıklamaya göre üretim sürecinden çıkacak olan Cannon Lake işlemciler ertelenmiş durumda. İkinci kez erteleme haberi gelen işlemcilerin, normalde 2018 sonunda seri üretime girme planının 2019’a ertelendiği belirtildi.

Mevcut işlemcilerini 14 nm üretim sürecinden çıkartan firma, her şeye rağmen 10 nm konusunda oldukça iddialı konuşuyordu. Kendi 10 nm üretim sürecinin TSMC ve Samsung’dan daha iyi olduğunu açıklayan Intel, Engadget’e göre 10 nm Cannon Lake işlemcilerin ufak çaplı üretimini yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın 2020 itibariyle Core ailesini kullanmayı bırakacağı ve kendi işlemcilerini kullanacağı haberiyle gündeme gelen Intel, kısa süre önce de akıllı gözlük ürününü rafa kaldırmıştı. AMD’nin önünde olmanın verdiği güçle maddi sorun yaşamıyor ancak yine de işler istendiği gibi gitmiyor gibi şirket içerisinde. 

Henüz konu hakkında tam olarak sebebi firma açıklamış değil ancak işlemci devi Intel'in bu tarz sıkıntılar çekmesinin sebebi olarak işçi sınıfı gösterilmekte. İlerleyen zamanlarda bu konuda nasıl bir aksiyon alacak firma bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.