Donanım

iPad 2 hakkında bilinmeyen gerçekler

SquareTrade'in yaptığı bir araştırmaya göre iPad 2 almayı bekleyenleri ciddi bir sorun bekliyor.


Bir araştırma firması iPad ile iPad 2'nini arasındaki sağlamlık farkı ile ilgili araştırma yaptı. 50 bin kişiyle yapılan araştırma da iPad 2'nin iPad'e göre çok daha kolay kırıldığını ortaya koydu.

1331833124_ipad-performance-300x281.jpg

Birçok kişi Yeni iPad'i beklerken bir başka grup da yeni iPad'in çıkmasıyla iPad 2'nin ucuzlamasını bekliyor. Üçüncü nesil yeni iPad 16 Mart'ta piyasaya çıkacak.

Ancak SquareTrade'in yaptığı bir araştırmaya göre iPad 2 almayı bekleyenleri ciddi bir sorun bekliyor.

Son iki yılda zarar gördüğü için teknik servislere gönderilen iPad ve iPad 2'lerle ilgili araştırma iPad 2'nin iPad'dan 3,5 kat daha fazla kazaya bağlı kırılma nedeniyle servislere gönderildiğini ortaya koydu.

1331833151_hero.png

50 bin kişi ile yapılan araştırma da iPad 2 sahibi olanların yüzde 9.8'i tabletlerinde kazaya bağlı kırılma yaşadı. iPad sahiplerinin ise yalnızca yüzde 2.8'i kazaya bağlı kırılmayla karşılaştığını açıkladı. Bu büyük farkın iki sebebi var. İlki iPad 2'nin ekranında kullanılan camın, iPad'inkinden çok daha ince olması. Bu yüzden iPad 2'nin kırılma oranı daha yüksek. İkinci sebep ise koruyucular olabilir. Apple'ın Smart Cover'ının cihazı düşmeye karşı yeterince korumadığı belirtiliyor.

Araştırmadan çıkan bir başka bilgi ise iPad'lerin ilk 12 ay içinde kırılıyor olması.

iPad'lerde yaşanan diğer sorunlar başında yüzde 37'yle batarya ile ilgili problemler geliyor. Daha sonra yüzde 22'yle dokunmatik ekran sorunu, yüzde 14'le yazılım problemleri, yüzde 9'la hoparlör sorunu ve yüzde 8 ile tuş sorunu geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.