Donanım

İrlanda tasarımı yeni bir kamera geliyor!

Yüz tanıma sistemine sahip bu kamera ilginizi çekecek.


Akıllı telefonlarla kamera kullanımının azalması, dijital kameralardaki gelişmeleri azaltmadı. İrlandalı Mimi Zou tarafından tasarlanan bu kamera alışılmışın dışında bir bakış açısı içeriyor.Kameranın ön kısmında göz kırpma sensoru görüyoruz. Gözleriniz kapalı fotoğraf çekinmemek için tasarlanmış bu yapı göz kapaklarınızın açık olduğundan emin olduktan sonra fotoğraf çekiyor. Ayrıca kameranın tasarımı sayesinde ön kamera olarak kullanımı çok rahat.

Bunlara ek olarak biometik yüz tanıma sistemi bulunuyor. Fotoğrafı çekilen kişiyi otomatik olarak tanıyarak etiketleme yapıyor. Bu kameranın bize sunduğu gelecek biraz daha uzak geliyor olabilir ancak Canon daha şimdiden teklif verdi ve 12 kişi üzerinde deneyerek başarılı oldu. Zou bu cihaz için yerel ve WiFi bağlantılı depolama birimi düşünmüş. Bu cihazın 'yakında' raflardaki yerini alacağı belirtildi.

1341217286_irisconcept2.jpeg1341217301_irisconcept3.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.