Donanım

İşte 13 dolara mal olan en ucuz bilgisayar!

Bu bilgisayar sadece 13 dolara mal edildi.

İşte 13 dolara mal olan en ucuz bilgisayar!

Raspberry Pi'nin Walmart versiyon bilgisayarı son birkaç yıldır farklı bir bilgisayar teknolojisini ortaya çıkardı ve sadece 13 dolara mal edilmiş.

Raspberry Pi, dünyanın en küçük bilgisayarı olarak teknoloji dünyasına farklı bir boyut getirdi. Şirket, 3 yıldır ürettiği 'küçücük' bilgisayarlar ile teknoloji dünyasını renklendirmeye devam ediyor. Günümüz bilgisayarlarından biraz farklı olan Raspberry Pi bilgisayarlar ileriye yönelik ümit vaat ediyor. Bu minik bilgisayar tek devre kartından oluşuyor ve çok ucuza mal ediliyor. Ancak boyutundan da anlaşılacağı gibi sadece birkaç işlem gerçekleştirebiliyor.

1352640417_560116361115.jpg

Bu tarz bilgisayarların son örneği olan Walmart ise 35 $ ödenerek satın alınabiliyor. Tek bir devre kartından oluşturulmuş olan bu bilgisayar, Texas Instruments tarafından oluşturulmuş. Walmart versiyon bilgisayarların maliyeti ise sadece 13 dolar. Mini bilgisayar üzerinde HD video çıkışı olmasına rağmen grafiksel özellikler taşımıyor. Cihaz, sadece DOS benzeri satırları komut yoluyla programlayıp, işleyebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.