Donanım

İşte Ryzen PRO Masaüstü Çözümleri

AMD, yaptığı açıklamayla AMD Ryzen PRO masaüstü işlemcisini içeren kurumsal çözümlerinin tedarikçiler tarafından büyük ilgiyle karşılaştığını duyurdu.


En güncel teknoloji ile donatılmış Ryzen masaüstü işlemciler ve veri merkezleri için geliştirilen EPYC sunucu işlemcilerinin oluşturduğu küresel heyecanın üzerine AMD, yaptığı açıklamayla AMD Ryzen PRO masaüstü işlemcisini içeren kurumsal çözümlerinin tedarikçiler tarafından büyük ilgiyle karşılaştığını duyurdu. İşletmeler için tasarlanan Ryzen PRO işlemciler, günümüzün bilgi-işlem yoğun kurumsal odaklı iş yüklerinin ihtiyaçlarına yönelik kararlılık, güvenlik ve performansı sunuyor. Bu yeni işlemcileri baz alan kurumsal odaklı masaüstü çözümlerinin ise önümüzdeki haftalarda Dell, HP ve Lenovo gibi tedarikçilerden tarafından pazara sunulması bekleniyor.

AMD’nin “Zen” çekirdeğini baz alan Ryzen PRO işlemciler, özellikle kurumsal ve kamu sektörleri için tasarlandı. Barındırdığı AMD GuardMI teknolojisi, açık veya kapalıyken, son teknoloji bir silikon tabanlı güvenlik sistemi sağlayarak, sayıları giderek artan tehditlere karşı koruma sağlıyor. Ryzen PRO işlemciler, platform devamlılığını geleceğe hazır bilgi-işlem için sağlamaya yardımcı olmak için kurumsal sınıfta kalite ve güvenilirlik sağlıyor. Son teknoloji ve açık standartlı yönetilebilirlik ise, işletmelerin özel çözümlerde takılıp kalmasını engellerken, SenseMI gibi gelişmiş teknolojiler ve 8’e kadar işlemci çekirdeği ise, işlemciyi en çok kullanan kurumsal sınıf uygulamalar ve çok görevli iş akışları için sıra dışı hız sunuyor.

Küresel OEM Desteği

Önümüzdeki aylarda kurumsal müşteriler, içerisinde Dell, HP ve Lenovo gibi lider PC tedarikçilerinden Ryzen PRO işlemci tabanlı sistemleri için üreticilere taleplerini iletebilirler.

Mevcudiyet

AMD Ryzen PRO işlemci barındıran yeni işletme sınıfı masaüstü PC’lerin beklenen bulunabilirlik durumları:

Dell Optiplex 5055 masaüstü PC’lerin önümüzdeki haftalarda satışa sunulması bekleniyor

HP EliteDesk 705 masaüstü PC’lerin önümüzdeki haftalarda satışa sunulması bekleniyor

Lenovo ThinkCentre M715 masaüstü PC’lerin önümüzdeki haftalarda satışa sunulması bekleniyor. 

Lenovo ThinkPad A475 ve A275 notebook PC’lerin 2017’nin dördüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor

Ryzen PRO mobil işlemcilerin, 2018’in ilk yarısında pazara çıkarılması planlanmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.