Donanım

Kullanıcılar, Samsung Galaxy Buds'un aşırı ısınmasından şikayetçi!

Kullanıcılar, Samsung'un kablosuz kulaklıkları ile ilgili yaşadıkları sorunlardan şikayetçi.


Kullanıcılar, Samsung'un kulaklıklarının aşırı ısınmasından, doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında bip sesi çıkarmasından şikayetçi.

Kullanıcılar, Samsung'un kulaklıklarının aşırı ısınmasından şikayetçi!

Samsung'un kablosuz kulaklıkları Galaxy Buds, Galaxy Buds + ve yeni Galaxy Buds Live kullanıcılarından gelen anekdot raporları, kulakların hepsinin doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında ısınma ve bipleme sorunu olduğunu gösteriyor.

Bip sesinin, cihazın aşırı ısınması durumunda ve dış sıcaklık 90 derece ile 100 derece Fahrenheit aralığında olduğunda, meydana gelen bir uyarı olduğu düşünülüyor.

Reddit'te bir Galaxy Buds kullanıcısı konu ile ilgili şu açıklamalara yer verdi;

"Yeni Galaxy Buds'u satın aldım ve şu an kullanıyorum. Onları her kullandığımda, bir süre sonra (yaklaşık bir saatlik düz kullanım sonrasında) ısınmaya başlıyor ve sıcaklık hissediliyor. Bunu yaşayan başka biri var mı? Galaxy Buds için bu durumun normal olup olmadığını biliyor musunuz? "

Başka bir tüketici ise, Galaxy Buds + hakkında, Galaxy Topluluğu forumunda şu açıklamalara yer verdi;

"Sorun, onları doğrudan güneş ışığı altında kullanamamamız. Kulaklıkları bulutlu bir günde veya doğrudan güneş ışığından uzak bir yerde kullanırsam, sorunsuz çalışıyorlar. Ancak, bunları parlak, güneşli bir günde kullandığımızda biz onu güneşten uzaklaştırana kadar her 5 ila 10 saniye arasında bir bip sesi çıkarmaya başlıyor. Bu durum ise kulaklıkları etkili bir şekilde kullanmamızı engelliyor. Diğer Bluetooth kulaklıklar aynı koşullara maruz kaldıklarında bip sesi çıkarmıyorlar. Samsung'un bu konudaki sorunu inkar edeceğinden şüpheleniyorum. Ancak birçok  kişinin aynı sorunu bildirmesi üzerine, sorunun temel nedeninin bu olduğuna ikna oldum. "

Açıklamalara bakılırsa, bip sesi doğal olarak kablosuz kulaklık takanları bir hayli rahatsız etmiş ve kulaklıkların soğuduktan sonra bip sesinin durduğu ifade edilmiş. Sıcaklığın her zaman çok yüksek olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, sürekli karşılaşacak olduğunuz bip sesi, bu aksesuarı etkili bir şekilde kullanmanıza engel olan büyük bir sorun olacaktır.

Samsung bu konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı, ancak açıklama yaptığında bu haberi güncelleyeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.