Donanım

Lenovo hızla yükseliyor

Dünyanın en büyük üçüncü PC üreticisini deviren Lenovo, yükselişine hızla devam ediyor.


Dünyanın en büyük üçüncü PC üreticisi Acer' ı tahtından indiren Lenovo, ikinci sırada olan Dell' e bir adım daha yaklaştı.

Çarşamba günü IDC Research tarafından yayınlanan raporda, Acer' ın CEO değişimi ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika' daki hatalı stok yönetiminden etkilendiği ve Lenovo' nun da yükselişinde Asya-Pasifik bölgesindeki kararlı büyümesinin etkili olduğunu söyleniyor.

Rapora göre Lenovo' nun yaptığı sevk miktarı ikinci çeyrekde yüzde 22.9 artış göstererek 10.3 milyon birime ulaştı. Acer ise 10.1 gerileyerek 9.2 milyon birime düştü.

İkinci çeyrekde dünya genelinde yapılan PC sevki 84.4 milyon birime ulaştı ve geçen seneye göre 2.6' lık büyüme gösterdi. Dünyanın en büyük birinci ve ikinci PC üreticisi ise Hewlett Packard ve Dell oldu.

Hewlett Packard' ın dünya birincisi olması Türkiye' deki kullanıcıları rahatsız edebilir. Çünkü Türkiye' de Hewlett Packard daha çok servis sorunlarıyla anılıyor. Dell ise Türkiye' de yerinde servis hizmeti vererek kullanıcıların gönlünü çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.