Donanım

Sony' den yeni E-Kitap okuyucuları geliyor

Yeni tablet bilgisayarları ile göz dolduran Sony, E-kitap okuyucularından da vazgeçmiyor.


Ülkemizde pek yaygın olarak kullanılmasa da Avrupa ve ABD' de her geçen gün kullanımı daha da artan E-Kitap okuyucularından vazgeçmeye niyeti olmayan Sony, yeni E-kitap okuyucularını önümüzdeki ay lansmanını yapacak.

Sony Electronics' in Başkan Yardımcılarından Phil Lubell' in konu ile ilgili söyle dedi; Sony hem yazılımsal hemde donanımsal olarak yenilenen yeni E-Kitap okucularını gelecek ay tanıtacak.

1310725931_sonyebookdetay.jpg

Amazon Kindle ve Barnes & Noble's Nook serisi ile rekabet içerisinde olan Sony, yeni E-kitap okuyucuları ile elini güçlendirmeyi ve S1 - S2 tabletleri ile de ilerleyen dönemlerde yayınlayacağı yazılım güncellemesi ile kendi elektronik kitap ve mağazasını oluşturmayı planlıyor.

Yeni çıkacak okuyucuların satış rakamları henüz belli değil ama rakipleri Amazon Kindle 115 dolar, Nook ise 140 dolardan satılıyor. Hali hazırda satışta olan Sony e-kitap okuyucuları ise 100 - 300 dolar arasında satılıyor. Yeni çıkacak okuyucuların daha ucuz olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.