Donanım

Lexar XQD hafıza kartı Nikon D4 için geliyor!

Hafıza kartı sektörüne giren Lexar Nikon ile çalışacak!


Hafıza kartı henüz oturmamış bir sektördür. Bu sektöre Lexar'ın düzen getireceği bekleniyor. Nikon'un D4 XQD cihazında Sony ilk defa hafıza talebine cevap verdi. Fakat Lexar'ın yeni kart sistemi D4 ile birleşecek.

Fremont şehrine bağlı firma Nikon ile işbirliği yapacağını açıkladı. PCI hafızasıyla 2012'nin 3.çeyreğinde açıklanması beklenen cihaz sonunda duyuruldu. Lexar yenilikçi ve öncü fotoğrafçılığı hedeflediklerini ve bu yolda Nikon ile çalıştıklarını belirtti.

1342354602_lexar-xqd-07-12-12-02.jpg

Henüz fiyat ve özellikleriyle ilgili bilgi bulunmuyor. Ne yazık ki Lexar Sony'nin H ve S serileri için nasıl bir teknoloji sunacak henüz bilemiyoruz. Lexar'ın yeni kart sistemi hakkındaki detayları bekliyoruz. Lexar'ın yeni hafıza kartı XQD'yi şuan sadece Nikon D4 kullanacak ve üretimini Sony yapıyor.

XQD hafıza kartı hakkında bildiğimiz ve herkesin şikayetçi olduğu nokta ise pahalı etiketlere sahip olmaları. Lexar'a rakip hafıza kartı üreticileri çıkarsa en kısa zamanda fiyatların da düşmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.