Donanım

LG'nin yeni ailesine Google Asistan müjdesi!

LG'nin 2018 model televizyon ailesine Google Asistan özelliği geldi.

LG'nin yeni ailesine Google Asistan müjdesi!

Teknoloji devi LG, CES 2018 kapsamında tanıttığı yeni “2018” televizyon ailesine çok önemli bir özellik daha ekleyeceğini duyurdu. Yeni nesil teknoloji ile donatılan televizyonlarında artık asistan desteği de sunulacak.

LG, aralarında Signature W8, C8, E8, B8 OLED serisi ile SK9500, SK9000 ve SK8000 Super UHD modellerin olduğu 2018 model televizyonlarına Google Asistan desteğini getirdi. ThinQ AI yapay zeka sistemine sahip televizyonlar için geçerli olan bu özellik, televizyonları daha akıllı ve kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Google Asistan, modellerde beklendiği gibi sesli iletişim kurabilecek. Bu sayede kullanıcılar sadece söyleyerek birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilicek ve evlerindeki diğer cihazları televizyonlarından kontrol edebilecekler. Aynı zamanda TV kontrolü  için de kullanılacak olan asistan, özellikle TV’ye odaklanan ve yüzlerce komutu algılayabilen ThinQ yapay zeka altyapısını da bir kenara atmayacak.

Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde artık yakın zamanda belkide hiç kumandalara bile ihtiyaç duymadan televizyonları kontrol edebileceğiz. Sizcede kulağa oldukça hoş gelmiyor mu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.