Donanım
NVIDIA o programı durdurdu

NVIDIA o programı durdurdu

NVIDIA, çok güvendiği ama yeterince ilgi görmeyen GeForce Partner Programı'nı sonlandırdığını açıkladı.


Öncelikle NVIDIA'nın hangi projenin fişini çektiğini açıklayalım. NVIDIA  yetkileri; oyuncuları teşvik etme ve istenen seçimleri yapabilmeyi planladığı GeForce Partner Programı'nı sonlandırdığını açıkladı.

Gerçi söz konusu projenin, NVIDIA'nın en büyük rakibi AMD'yi tamamen devre dışı bırakmak amacıyla geliştirildiği iddiaları da ortaya atılmıştı. 

Söz konusu projede NVIDIA, dünyanın bazı en büyük üreticilerinden destek almıştı. Mİmariyi destekleyen oyunlar da ciddi bir performans artışı mevcuttu. Söz konusu ortaklar NVIDIA yazılımlarından çok daha hızlı biçimde faydalanabiliyordu.

NVIDIA, 2 aylık projesini resmen sonlandırdı. GeForce Partner Program'ın bir çeşit "tekel" oluşturduğu ve kendisine pek çok dava açılabileceğini fark eden NVIDIA, projeyi durdurma kararı aldığını açıkladı. Şirket açıklamasında "güven problemleri" nedeniyle GPP'nin sonlandığını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.