Donanım

Microsoft'un başından Apple'a sevgi sözleri!

Microsoft'un kurucu Bill Gates, Apple hisseleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Microsoft'un başından Apple'a sevgi sözleri!

Apple'ın marka değerinin oldukça yüksek olduğu konusunda eminim hepimiz hemfikirizdir. En son iPhone X satışlarından yüzü gülen Apple, tekrardan yükselişe geçerek en çok telefon satan marka statüsünde de yerini edinmiş durumda.

Apple’ın kazanç raporlarını açıklamasının ardından ünlü yatırımcı Warren Buffett da Berkshire Hathaway'in yılın ilk çeyreğinde 75 milyonluk Apple hissesi satın aldığını açıkladı. Apple’ın %5’ini satın aldıklarını açıklayan Buffett, %100’üne sahip olmayı çok istediğini belirtmişti.

CNBC’ye verdiği röportajda Buffett’ın açıklamaları hakkında konuşan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Apple hakkında ‘etkileyici’ yorumunda bulundu. Teknoloji devlerinin daima iyi bir kar durumu olduğunu dile getiren Gates, Apple’ın ise tüm teknoloji şirketleri içinde en iyi kazanç ve kar durumuna sahip olduğunu dile getirdi.

Buffett’ın Apple konusunda doğru bir hamle gerçekleştirdiğini söyleyen Gates, Apple için, ‘’Paranın ya da herhangi bir şeyin kaybedildiği bir teknoloji şirketi değil.’’ yorumunda bulundu. Bu açıklamalardan sonra yatırımcılar Apple'ın hisselerine göz diker mi orası bilinmez ancak Bill Gates'in şimdiden dikkatini çekmiş gibi durduğu kesin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.