Donanım

LG, CES 2013’e Oldukça İddialı Geliyor

Şirket yüksek çözünürlüklü ekranların yanı sıra birçok gelişmeyi basın karşısında sergileyecek.

LG, CES 2013’e Oldukça İddialı Geliyor

Güney Koreli üretici önümüzdeki hafta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı’nda telefon, televizyon, tablet ve Ultrabook cephesinden iddialı ürünler sunabilir. Şirket etkinlikte tanıtacağı yüksek çözünürlüklü ekranlarla kayda değer bir sıçrama gerçekleştirmek istiyor.

Bahsi geçen yüksek çözünürlüklü paneller; 5.5-inç boyutunda 1920 x 1080p çözünürlüklü ekrana sahip telefon/tablet melezinin ilk aşaması olacak. Beklenen telefon Optimus G2 olabilir ve telefonun HTC Droid DNA, Galaxy Note II ve Sony’nin önümüzdeki hafta resmileşecek Xperia ZL modelleriyle sıkı bir rekabet içerisinde olacağı iddia ediliyor.

1357074836_lg-ces-2013.jpg

LG ayrıca 1920 x 1200p çözünürlüklü ve 7-inç ekran boyutuna sahip bir tableti vitrine çıkarmak istiyor. Yine bu tablette konumlandırılacak yüksek çözünürlüklü ekran önümüzdeki haftanın yenilikleri arasında yer alacak. İnç başına 324ppi değer sunan tablet, Nexus 7 ile kullanıcılar arasında oldukça popüler olan 7-inç segmentine ayrı bir hava getirecektir.

Bunlara ek olarak LG, uçtan uca ekrana sahip yüksek çözünürlüklü ultrabook, dizüstü bilgisayarlar, televizyonlar ve 4.7-inç boyutunda bir telefonu basının karşısına çıkarabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.