Donanım

Meta'nın VR kulaklığı lansmandan önce görüntülendi!

Meta'nın yakında piyasaya süreceği VR kulaklığı ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir video da geldi.

Meta'nın VR kulaklığı lansmandan önce görüntülendi!

Meta yakında "Meta Quest Pro" isimşi sanal gerçeklik (VR) kulaklığını tanıtacak. Kulaklığın videosu, çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve Ramiro Cardenas tarafından Facebook'ta yayınlandı. Gösterilen cihaz, Meta'nın geçen yılın sonundan bu yana halka açık bir şekilde takıldığı Project Cambria kulaklığı andırıyor ve daha önce sızdırılmış kurulum videolarındaki görüntülere tamamen benziyor.

Meta'nın VR kulaklığı lansmandan önce görüntülendi!

Video Cardenas'ın cihazı ambalajından çıkardığını ve güncellenmiş bir tasarıma sahip siyah bir kulaklık ve denetleyici ile geldiğini gösteriyor. Kulaklıklı mikrofon setinin önünde üç kamera bulunuyor.

Paketin sol üst köşesine damgalanmış “Meta Quest Pro” etiketi ve VR başlığını ve kontrol cihazlarını gösteren bir grafik var. Cardenas ayrıca, "Yeniden satılamaz - mühendislik örneği" yazan kutuya yapıştırılan etiketin yakın çekimini de sunuyor. Daha önce sızdırılan görüntüler ve video, 11 Ekim'deki Meta's Connect etkinliğinden tam bir ay önce ortaya çıktı.  CEO Mark Zuckerberg'in şirketin bir sonraki VR kulaklığını ne zaman ortaya çıkaracağını onayladığı zaman çizelgesiyle aynı doğrultuda raporlar gelmeye devam ediyor. Şirketin Project Cambria / “Quest Pro” ve metaverse, AR ve VR için diğer planları hakkında her şeyi öğrenmeyi umuyoruz. Cardenas, görüntüleri ilk olarak Oculus Quest 2 Facebook grubundaki bir gönderinin yorum bölümünde paylaştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.