Donanım

Nokia eski tasarımlarına geri mi dönüyor?

N-Gage tasarımlı yeni Nokia Lumia nostaljiyi canlandırıyor!


Bilindiği üzre dünyanın dev üreticilerinden Nokia bir süredir beklenenin aksine düşüşün için girmiş, üretimin yapıldığı fabrikalarda binlerce çalışanının işine son vermişti. Nokia'nın mobil sektördeki çabaları kaldığı yerden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde MyNokiaBlog.com' da Weekend LOL başlığı adı altında açılan konuda ilginç bir makine ortaya çıktı. Nokia'nın efsane telefonlarından N-Gage ve 3250 modellerinden esinlenen ve kendine has tasarımıyla karşımıza çıkan telefon için ortaya çıkarılan yeni tasarım nostaljiyi canlandırıyor. Yeni Lumia olarak lanse edilen cihaz oldukça değişik tepkiler toplamaya başladı bile.

1344262958_mnblumiax1344242989.jpg
Sitede açılan başlık altında yazılan özellikler arasında 8.0 MegaPiksel'lik Carll Zeiss kamera yer alırken diğer özelliklerine dair henüz detaylar paylaşılmadı. Gerçekliği hakkında net bir bilgi sunulmayan yeni Lumia, eski modellerdeki gibi dönen bir alt yapıya sahip, yine üzerinde ses kontrolleri vb butonların yer aldığı, günümüz akıllı telefonlarının tasarımlarından dışlanmış bir yapıyla karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.