Donanım

Nvidia da MWC 2020’ye katılmıyor!

LG ve Ericsson'dan sonra şimdi de Nvidia koronavirüsü nedeni ile Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacağını açıkladı!

Nvidia da MWC 2020’ye katılmıyor!

Oyunculara yönelik grafik işlemciler yapan, yapay zeka, vRAN, yonga sistemleri ve 5G gibi birçok alanda faaliyet gösteren Nvidia, koronavirüsü nedeni ile İspanya'nın Barselona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek 2020 Mobil Dünya Kongresi'ne katılmama kararı aldığını açıkladı.

Nvidia da MWC 2020’ye katılmıyor!

Bilindiği üzere koronavirüs tüm dünyayı hızla etkilemeyi devam ediyor. Son gelen bilgilere bakıldığında Çin’de koronavirüsü salgınından dolayı can kaybının 723’e yükselmiş olduğu biliniyor. Kaynaklar sadece son 24 saatte 86 kişinin koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiğini aktarıyor.

Aslına bakılırsa virüsün çıktığı Çin büyük bir risk altında bulunmasına rağmen, yine de birçok firmanın, virüsün olası yayılma riskinden oldukça korktuğu aşikar. Zira 2020 Mobil Dünya Kongresi etkinliğine katılmaktan vazgeçen firmalar bunun en bariz örneği.

Yakın zaman önce bazı teknoloji şirketlerinin koronavirüsü sebebi ile İspanya'nın Barselona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek 2020 Mobil Dünya Kongresi'ne katılmama kararı aldığını siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk. Şimdi de benzer bir karar, oyunculara yönelik grafik işlemciler yapan, yapay zeka, vRAN, yonga sistemleri ve 5G gibi birçok alanda faaliyet gösteren Nvidia'dan geldi.

Bilmeyenler için belirtelim, Nvidia fuarın ana sponsorları arasında yer alıyor. O nedenle Nvidia'nın almış olduğu bu karar oldukça önem arz ediyor. Firmanın 2020 Mobil Dünya Kongresi etkinliği kapsamında mobil tarafa yönelik yapay zeka odaklı birçok duyuru yapması bekleniyordu, ancak alınan bu karar sonrasında Nvidia, bu duyularını fuar alanında sunamayacağından dolayı internet üzerinden yapacak olduğu düşünülüyor.

Bu arada medya sponsoru olduğumuz dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC ile ilgili en yeni gelişmeleri ve tüm haberleri MWC 2020 sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakko💠
Nvidia zaten katılmazsa bile kendini ispat etmiş durumda bele şelere hec ihtiyacı yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.