OnePlus akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor!

OnePlus 2021 yılının ilk aylarında bir akıllı saat çıkarmayı planlıyor.

OnePlus akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor!

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir röportajda, OnePlus'ın kurucu ortağı ve CEO'su Pete Lau, şirketin bir akıllı saat üzerinde çalıştığını açıkladı. Çinli şirket ilk olarak 2015 yılında Apple Watch piyasaya sürüldükten sonra bir akıllı saat üzerinde çalışmaya başladı. Ancak ortaya çıkan bazı sorunlar nedeniyle akıllı saat fikri rafa kaldırılmıştı. 

Bugünse OnePlus'ın CEO'su Pete Lau, Twitter hesabından önümüzdeki yılın ilk aylarında bir akıllı saat çıkarmaya hazırlandıklarını söylediği bir paylaşım yaptı. 

OnePlus akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor!

Önümüzdeki yılın ilk aylarında çıkması beklenen OnePlus'ın akıllı saatinin yuvarlak bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Pete Lau şirketin Wear OS'un Android cihazlarla birlikte çalışabilirliğini iyileştirmek için Google ile çalıştığını doğruladı. Bu durumda  saatin Wear OS ile gelmesi bekleniyor. OnePlus'ın kardeş şirketi OPPO'nunda kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü ilk amiral gemisi akıllı saati de Wear OS'ye sahipti.

Şimdilik OnePlus akıllı saatinde Wear OS'u kullanacak gibi gözüküyor. Ancak işletim sisteminin standart sürümünün şirket için yeterince iyi olmadığına inanılıyor. OnePlus Wear OS'un kesinlikle iyileştirilmesi gereken yerler olduğunun altını da çiziyor. Şimdilik yeni akıllı saat hakkında çok fazla bilgi yok. Tahminlere göre akıllı saatin işlemci kısmında Qualcomm'un yeni Snapdragon Wear 4100 veya 4100 Plus yonga setinin kullanılması bekleniyor.