OnePlus Pad tanıtıldı! Markanın ilk tableti rakiplerine göz kırpıyor

OnePlus yıllardır beklenen OnePlus Pad isimli ilk tabletini tanıttı. Bu uzun bekleyiş bize neler sunuyor gelin hep birlikte bakalım.

OnePlus Pad tanıtıldı! Markanın ilk tableti rakiplerine göz kırpıyor

OnePlus Pad, tam olarak 2021 yılından beri sızıntılara konu oluyordu. Ancak tablet, bir türlü piyasaya sürülemedi. OnePlus bu durumun farkında olup ilk tabletini piyasaya sürmek için yoğun çalışmalara başlamıştı.

Geçtiğimiz yılda tabletin geliştirme sürecini tamamlayıp seri üretim sürecini başlatan şirket, OnePlus Pad isimli ilk tabletini tanıtarak uzun bekleyişe artık son verdi. Gelin tabletin tüm detaylarına göz atalım.

OnePlus Pad özellikleri

OnePlus Pad, ön kısmında 11,6 inç büyüklüğünde, 144Hz yenileme hızı, 2800 x 2000 piksel çözünürlük, 500 nit parlaklık ve Dolby Vision/HDR10 desteklerini kapsayan 2.5D kavisli LCD panele sahip. 

Tablet ön kısmındaki gelişmiş özelliklere ek olarak amiral gemisi bir yonga seti taşıyor. MediaTek'in Dimensity 9000 yonga setinden güç alan OnePlus Pad, 8GB/12GB LPDDR5 RAM ve 128GB/256GB UFS 3.1 dahili depolama seçeneklerine sahip. Bu pil ile 14.5 saat akış elde edebiliyorsunuz. Ayrıca tablet yalnızca 80 dakika içerisinde tamamen doldurulabiliyor.

OnePlus Pad
OnePlus Pad tabletin arka ve ön tarafı.

Optik tarafta ise yuvarlak 13 Megapiksel lens ve 8 Megapiksel selfie lensi yer alıyor. Tablet yalnızca yeşil renk seçeneğine sahip. Bunlara ek olarak tüketiciler OnePlus Pad, Manyetik Klavye, Folyo kılıf ve OnePlus Stylo isimli stylus kalem ürünlerini opsiyon olarak alabiliyor.

OnePlus Pad fiyatı ne? Türkiye'ye gelir mi?

OnePlus Pad resmi bir şekilde duyuruldu ancak fiyatı henüz belli değil. Ayrıca bu tabletin ülkemiz pazarına giriş yapması şu anlık beklenmiyor.