Donanım

Oppo SD870 ile rakiplerine meydan okuyacak!

Söylentilere göre Oppo, Qualcomm'un yeni işlemcisinin bulunacağı bir telefon yapmayı planlıyor. Detaylar haberimizde.

Oppo SD870 ile rakiplerine meydan okuyacak!

Qualcomm, Aralık ayında Snapdragon 875 işlemcisini piyasaya sürmek üzere ve amiral gemisinin yanına bir de "lite" versiyonunun eklenmesini bekliyoruz. Bu bize birkaç özelliği eksik olsa da daha ucuz bir deneyim sunacak.

Oppo'dan yeni telefon söylentileri

Sızıntılar, Oppo'nun yeni Snapdragon 870 işlemcisi ile donatılacak yeni bir akıllı telefon geliştirdiğini ortaya çıkardı.

Qualcomm'un yeni işlemcisi, CPU tarafında 3,2 GHz hızına ulaşabilecek ve bunun bir birim kümesi değil, yalnızca süper güçlü bir çekirdek olacağını varsayıyoruz. Teorik olarak, sızıntı yapan kişi Snapdragon 865'ten daha güçlü olacağını, ancak yine de ham performans açısından SD875 ile eşleşmeyeceğini söylüyor.

İddia edilen 870'i ve düpedüz amiral gemisi olan 875'i tam olarak neyin ayıracağına dair gelecek olan haberleri bekliyoruz.

Zaten Qualcomm son bir kaç nesildir satışa sunduğu üst segment yonga setlerinin "plus" varyantlarını da geliştiriyordu. Dolayısıyla bu haber bizler için çok da şaşırtıcı olmadı.

Öte yandan Oppo'nun SD870 ile gelecek olan modelinin Reno5 Pro olduğuna dair de söylentiler mevcut. Fakat henüz bu söylentiler Oppo tarafından doğrulanmış değil.

Eğer bu söylentiler haklı çıkarsa Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde daha düşük yongaların kullanılması olası görünüyor. 

Çinli üreticinin Find X3 Pro modelinde ise SD875 kullanacağı iddia ediliyor. Şimdilik tüm bu bilgilerin bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.