Donanım

Panasonic dünyanın en hafif 4K projektörü PT-RQ13K'yı tanıttı!

Astel Elektronik Panasonic PT-RQ13K'yı Türkiye pazarına tanıttı.

Panasonic dünyanın en hafif 4K projektörü  PT-RQ13K'yı tanıttı!

Astel Elektronik güvencesi ile, Ocak 2016 tarihinden itibaren tüketicilerle buluşacak olan ve tanıtımı 23 Aralık’taki “Panasonic Roadshow 2015”de yapılan “PT-RQ13K”; dünyanın en hafif 3-çip DLP lazer projektörü olmasının yanı sıra sağladığı üstün görüntü kalitesiyle dijital signage operasyonları, üniversiteler, müzeler ve büyük ölçekli organizasyonlar için katma değerli bir çözüm olarak öne çıkıyor.

4K+ Çözünürlük ve 240 Hz ile fark yaratan bir performans!

Panasonic’in gerçek (native) 4K+ çözünürlüğe sahip ilk projektörü olan “PT-RQ13K”; yatayda 5120, dikeyde ise 3200 piksele sahip. Full HD (1920 x 1080) projeksiyonlara göre 8 kat fazla piksel sayısı anlamına gelen bu üstün çözünürlük sayesinde, en ufak ayrıntılar bile eşsiz bir keskinlik ile ekranlara yansıyor.

Üstün 4K+ çözünürlüğün yanında 240Hz kare hızı ve yüksek kare hızlı içerik uyumuna sahip “PT-RQ13K”, hareket bulanıklığını (motion blur) azaltarak aksiyon dolu sahnelerde çok daha net görüntüler ve keyif verici bir izleyiş deneyimi sunuyor.

1452516642_1452498108rq13kfronthigh.jpg

Rakiplerinin bir adım ötesine geçen “20,000:1” kontrast oranını, “4K+” çözünürlüğün zengin detayları ve 10,000 lümen ile birleştiren “PT-RQ13K”; simülasyon merkezleri, kontrol odaları ve eğitim kurumlarının yanı sıra büyük ölçekli mekanlarda, sanal gerçeklik uygulamalarında ve kurumsal uygulamalarda fark yaratacak üstün bir performans sergiliyor.

“Geometrik ayar özellikleri” ile sistem ve kurulum esnekliği

Lazer ışık kaynağına sahip yeni “PT-RQ13K”; yatay, dikey ve “360 derece” projeksiyon yapabiliyor. Çoklu ekranlı projeksiyon ve geometrik ayar özellikleri ile “PT-RQ13K”, büyük bir sistem ve kurulum esnekliği sağlayarak büyük ölçekli uygulamalarda sistem entegratörlerinin ve kiralamacıların yardımına koşuyor.

Lazer teknolojisinin çığır açan yenilikleri “PT-RQ13K”da!

“PT-RQ13K”yı Türkiye pazarına sunacak olan Astel Elektronik’in Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, lazer ışık kaynağından güç alan lambasız projektörlerin görüntü sistemlerinin geleceğini tayin edeceklerine dikkat çekti. Kısakol, “PT-RQ13K” ile ilgili “Lazer teknolojisinin düşük sahibiyet maliyetleri, zahmetsiz bakım olanağı, düşük güç tüketimi ve çevre dostu materyal kullanımı gibi sayısız avantajı mevcut” dedi.

Ulaşılması güç bir performans ile en üstün görüntü kalitesi!

“PT-RQ13K”daki lazer aydınlatma teknolojisinin bu avantajlarını, üstün görüntü kalitesi eşliğinde sunarak farklılaştırıldığını kaydeden Kısakol, “4K+ çözünürlük ve 240 Hz yenileme hızı, alanlarında ulaşılan en uç rakamları temsil ediyor. Cihazın sahip olduğu Rec. 709 renk uyumu ise lazer projektörlerde yanına bile yaklaşılamamış gerçeklikte renk performansını mümkün kılıyor. Bu derece üstün görüntü kalitesi, gerçeğe yakın renk performansı, kurulum ve işletim esnekliğini bir araya getirmek, geleneksel aydınlatmalı (lambalı) projektörlerde bile son derece güç” dedi.

Panasonic’in “PT-RQ13K” ile zor olanı başararak, bu özelliklerin tümünü lazer teknolojisi ile aynı kasada topladığını belirten Kısakol, bu farkı ile “PT-RQ13K”ün projeksiyon teknolojilerinin gelecekte izleyeceği yönü tayin ettiğini ve birbirinden farklı sayısız uygulamada en üstün görüntü çözümünü sunduğuna dikkat çekti.

Panel Tipi

Çözünürlük

Parlaklık

Işık Kaynağı

Digital Link

3G/HD/SD-SDI

Geometrik Düzeltme

0.9” DLPTMChip x3

5120 x 3200

(Quad Pixel Drive)

10,000 lümen

Lazer Diyot

Mevcut

Mevcut (x4)

Mevcut

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.