Donanım

Philips’ten sağlığa ışık tutacak yenilikler

Kanser türlerinin tedavisi ile kemik ağrılarının palyatif tedavisinde kullanılan teknoloji Philips tarafından klinik kullanıma sunuluyor.

Philips’ten sağlığa ışık tutacak yenilikler

Sağlığa hastalar ve sağlık profesyonelleri açısından da yaklaşan Philips, Yüksek Yoğunluk Odaklı Ultrason HIFU ve ilk dijital geniş bant MRI (manyetik rezonans görüntüleme) sistemi olan Ingenia MR'ı Türk Manyetik Rezonans Derneği'nin 17. yıllık toplantısında sağlık profesyonelleri ile buluşturdu.

MR kılavuzluğunda Yüksek Yoğunluk Odaklı Ultrason olarak adlandırılan ve çeşitli kanser türlerinin tedavisi ile kemik metastazının sebep olduğu ağrıların palyatif tedavisinde kullanılan teknoloji Philips tarafından klinik kullanıma sunuluyor.

1340652845_1337840876philipsgorselingeniamr.jpg

CE ve FDA belgesine sahip olan ilk dijital geniş bant MRI yeni Philips Ingenia MR, MRI teknolojisinde ilk kez hastaya en yakın radyo frekansı (RF) alıcı bobininde doğrudan dijital sinyal alma ve işleme tekniği kullanıyor. Ingenia, sinyal-gürültü oranında yüzde 40'a kadar iyileşme sağlama kapasitesine de sahip.

1340652870_1337840876mr1106511mrhifu.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.