Donanım

PS5 parçalarına ayrıldı! Uzay gemisi gibi!

Sony, PS5’i sökerek parçalarını tanıttığı uzun bir video yayınladı!

PS5 parçalarına ayrıldı! Uzay gemisi gibi!

Ön siparişe açılmayan Sony PlayStation 5' in henüz Türkiye fiyatlarını göremedik. Ancak parçaları hakkında bilgi sahibi olduk. Sony, çok da ayrıntılı bilmediğimiz PS5 donanım parçaları hakkında detaylı bir video yayınlandı.

PS5 parçalarına ayrıldı!

Resmi PlayStation YouTube kanalında paylaşılan videoda Sony, mekanik tasarım departmanı ve donanım tasarımı bölümü başkan yardımcısı Yasuhiro Ootori’nin PS5' i sökerek parçalarına ayırdı. Oyun konsolunu oluşturan her bir parça sökülerek, detaylıca gösterildi. PlayStation 5 sökülmeden önce üzerinde yer alan USB, HDMI, LAN ve AC IN bağlantı noktaları detaylıca gösteriliyor. Ardından ön havalandırma deliklerine ve arkayı kaplayan hava çıkışlarına hızlı bir göz atılıyor.

Göze çarpan ilk detaylar arasında cihazı soğutmak için kullanılan büyük boyutlu fan oldu diyebiliriz. Buna karşılık PS5'in kasa tasarımı diğer PlayStation serilerine göre daha büyük boyutlarda olduğu göze çarpıyor. Ayrıca PS5' in sıvı metal soğutma sistemiyle gelebileceği iddia ediliyordu. Bu videoda da gördüğümüz gibi iddialar doğru çıktı.

PS5 parçalarına ayrıldı! Uzay gemisi gibi! - Resim : 1

Konsolu daha sessiz bir hale getirmeden önce soğutma kapasitesini artırma odaklı çalıştıklarını ifade eden Sony, bu geliştirmeyi tamamladıktan sonra cihazın sessiz çalışmasını sağlayacak bir çözüm bulacaklarını söylüyor.

PS5 bu tasarımıyla ısınma sorunlarının önüne geçip oyuncuların yüzünü güldürecek gibi duruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.