Donanım

Xiaomi bile bu kadar ucuza satmadı işte realme Watch!

realme'nin kısa süre önce ülkemizde 599 TL etiketle satışa sunduğu yeni akıllı saat modelini mercek altına alıyoruz. İşte realme watch incelemesi.


Son dönemde giyilebilir teknoloji pazarındaki rekabet de hat safaya ulaştı. Elbette rekabetin bu kadar artmasında birden fazla etken söz konusu. Artık insanlar yavaş yavaş giyilebilir teknoloji cihazlarına alışmaya başladılar. Bu durum da hem akıllı saat, hem de akıllı bileklik satışlarını hatırı sayılır seviyelere çıkardı.

Günümüz şartlarında ülkemizde satılan en ucuz akıllı saatin 1000 TL ve üzerinde etiketlere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı bilekliklerin fiyatları ise 150 TL'den başlayın 2000 TL'ye kadar uzanan geniş bir aralığı kaplıyor.

realme'nin kısa süre önce ülkemizde satışa sunduğu realme Watch ise iddialı fiyatıyla ön plana çıkan bir ürün. Yalnızca 599 TL gibi bir etikete sahip olan realme Watch, Apple Series 6 ile gelen kandaki oksijen oranını ölçme özelliğine bile sahip. Dilerseniz bu saat ile ilgili yorumlarımıza aşağıdaki inceleme videosundan göz atabilirsiniz.

Xiaomi bile bu kadar ucuza satmadı işte realme Watch!

Videoda da görüldüğü üzere realme Watch genel itibariyle günümüz akıllı saatlerinde yer alan hemen hemen tüm fonksiyonlara sahip. Elbette realme Watch'tan bir Oppo Watch ya da Apple Watch performansı beklemek çok doğru olmayacaktır.

Lakin fiyatı oranında kıyasladığımız zaman realme Watch'ın hayli başarılı işler çıkardığını söyleyebiliriz.

Elbette burada son karar yine kullanıcılara kalmış durumda. Fakat Türkiye pazarında bu fiyata fonksiyonel bir akıllı saat bulmak da pek kolay değil.

Yorumlar
Ottoman
madem ekran üzerinden okuduğunu anlatma kalitesizliğini incelemeymş gibi yaptnz video niye çektiniz okuduğunu göstermek için mi saati mi incelednz okuyan arkadaşımı bize incelettiniz belli değil
Cevapla
Uğur
Donanımsal olarak nenkadar özellikli olursa olsun, yazılımsal olarak iyi değilse çöptür. Yazılımsal destek, uygulama işlevselliği vs. bunlar zamanla kendini gösterecek ve saatin alinabilirliğini etkileyecektir..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.